Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Bára Nesvadbová představuje knihu Hovory s doktory: Jakými jsou samotní lékaři pacienty?

Bára Nesvadbová představuje knihu Hovory s doktory: Jakými jsou samotní lékaři pacienty?
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
bára nesvadbová
Nakladatelství Universum vydalo knihu Hovory s doktory Barbary Nesvadbové (44) a Jakuba Knězů. Představení knihy se konalo na začátku prosince v jednom z pražských knihkupectví a samozřejmě, že na něm nesměla chybět samotná Barbara Nesvadbová společně s předními českými lékaři, kteří se na knize podíleli. Kromě představení knihy došlo i na uvolněnější otázky. Přítomné kromě knihy zajímalo třeba to, jakými jsou samotní doktoři pacienty.

Novinářka a spisovatelka Barbara Nesvadbová (44) stojí za zrodem další knihy. Tentokrát je to možná trochu něco jiného než by čtenáři od Barbary očekávali. Barbara Nesvadbová vyzpovídala dvanáct předních českých lékařů z nejrůznějších oborů – Hanu Papežovou, Andreje Sukopa, Jana Marka, Jiřího Kříže, Roberta Lischkeho, Pavla Pafka, Radkina Honzáka, Jana Daneše, Cyrila Hoeschla, Jana Pirka, Petru Tesařovou a Antonína Pařízka.

Mluvila s nimi o jejich práci, o zdraví, o vztahu k pacientům, o jejich láskách, víře, která je provází i o životě. Představení knihy se konalo na začátku prosince v jednom z pražských knihkupectví a dorazilo několik desítek lidí.

Dychtivé čtenáře nezajímaly otázky jenom kolem knihy, ale také třeba to, jací jsou samotní doktoři pacienti. "Samozřejmě, že většina doktorů jsou vzorní pacienti, kteří vše dodržují, tak jak se má," vtipkoval Jan Pirk český kardiochirurg, přednosta Kardiocentra IKEMu.

"Ale já jsem vážně vzorný pacient," dodal, když publikum reagovalo na jeho předchozí odpověď smíchem.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy