Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Bára Basiková otevřeně o depresích: Chtěla si sáhnout na život!

Zdroj: showpix.cz
psychické zdraví

Zpěvačka Bára Basiková (58) to v životě často neměla lehké a nejednou se ocitla doslova na dně. Jak sama přiznala, dvakrát si dokonce chtěla sáhnout na život.

S depresivními stavy se zpěvačka Bára Basiková potýká již od útlého věku. Několikrát se podle svých slov ocitla na dně a dvakrát si chtěla i sáhnout na život. Poprvé to bylo kvůli beznaději, kterou cítila, přičemž neviděla záchranný bod. Podruhé čin neuskutečnila kvůli svým dětem.

„Už jako dítě jsem bývala často smutná a uplakaná, řekla bych až pesimistická. Později jsem navíc zjistila, že jako dítě jsem trpěla depresemi,“ rozpovídala se Basiková v pořadu Povídej na CNN Prima News, přičemž jak uvedla, své problémy začala řešit až v dospělosti. „Dvakrát za život jsem pomýšlela na to, že to tady zabalím,“ řekla otevřeně Basiková.  

Žádná rodinná idilka

Depresím napomohly i složité vztahy v rodině. Zpěvačka si musela dlouhou dobu hledat cestu ke své matce, její otec ji zas opustil ve třinácti letech. „Ve chvíli, kdy se dostaví takový pocit, přestáváte vnímat svět kolem sebe. Nevidíte žádný záchytný bod nebo naději. Byl to těžký boj. Lékaři mi však pomohli uvědomit si, že mám celý život před sebou. Navíc jsem už tehdy toužila mít děti. Byl to můj celoživotní cíl a touha,“ popsala Basiková co se ji honilo hlavou když poprvé přemýšlela o tom, že to "zabalí. Podruhé pak podobné myšlenky přišly v době, když už byla matkou.

Za depresivními stavy mohla být podle zpěvačky i šikana a ponižování jejím druhým manželem Jaromírem Pizingerem (66). Exmanžel jí prý počítal kalorie a odměřoval dávky potravin, čímž z ní málem udělal anorektičku. Další partneři však zpěvačku naopak podporovali a při životě ji držely také její děti. 

„Říkala jsem si, že jim to nemůžu udělat. Byl by to nesmírný zločin a obrovská chyba,“ uvedla Basiková, která se nyní s depresemi léčí a bere antidepresiva.

Související články

Další články