Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bar na Uherskohradišťsku otevřel jako středisko pro nové hnutí: Záběry z místa činu

Bar na Uherskohradišťsku otevřel jako středisko pro nové hnutí: Záběry z místa činu
Zdroj: Facebook
+ Dalších 11 fotografií
vládní nařízení
V Uherském Brodě se v sobotu otevřela hospoda Restart bar, a to i přesto, že jsou stále platná vládní nařízení o tom, že podobná zařízení mají zůstat zavřená. Majitel podniku na to však šel po svém a z restaurace rázem udělal místo, které má podpořit nově vznikající politickou stranu Občanský odpor.

Provozovatel podniku Restart bar v Uherském brodě Tomáš Weintritt je další z těch, kteří se postavili nařízením vzniklým kvůli koronaviru. Ze své restaurace udělal agitační středisko na podporu nově vznikající strany Občanský odpor, čímž chce bojovat za svobodu podnikání. Weintritt to v sobotu potvrdil Právu, to odpoledne navíc otevřel. A denně plánuje otevírat od 3 odpoledne do 10 večer.

"Každý, kdo má zájem, může přijít, vyslechnout si naše názory, a případně podepsat petici za to, abychom byli uznáni jako politická strana. Podaří-li se nám sesbírat potřebný počet podpisů, vstoupíme do politiky. Hodláme se prostě postavit proti odpírání svobody podnikání a jakékoliv svobody ovládané covid hysterií. Proto se nehodláme omezovat nařízeními vlády, která porušují základní ústavní práva České republiky," uvedl pro web provozovatel.

Dodal, že nemá strach z nějakých postihů za to, že porušil vládní nařízení. "Bojím se pouze toho, že tu nebude svoboda, že o ni přijdou moje děti," vylíčil. Ještě než dorazil do podniku, se objevili policisté. "Zeptali se, proč jsme otevřeli, co se tady bude dít, já jim to vysvětlil, a oni odešli. Asi to přednesou nadřízeným, a pak se možná ještě vrátí, nevím. Já jim slíbil, že tady nebudou opilci, že tu bude pořádek. Kdo si něco bude chtít dát, toho ale obsloužím. Ve Sněmovně se poslanci také občerstvují," vysvětlit Weintritt.

Do hodiny se v podniku objevilo asi deset lidí, z nichž 4 podepsali petici. A strážníci se vrátili zpět, všechny uvnitř legitimovali, a pak odešli s tím, že má Weintritt zavřít, protože porušuje krizový zákon. "To jsem odmítl s tím, že nic neporušuji. Pokud mi to úředně zavřou, naznačili mi to, podám na ně žalobu a zítra otevřu znovu. Takže asi se tak budeme přetahovat," dodal v závěru.

Stejně tomu bylo v pražských Kunraticích v restauraci Šeberák, kterou otevřel majitel Tomáš Olbert. Ten si myslí, že vláda s nimi nejedná fér, a rovněž šel proti vládním nařízením. Asi 15 policistů dorazilo do podniku, aby všechny legitimovali a celou situaci vyřešili. Navzdory tomu otevřel Olbert i v sobotu, jak sliboval na Facebooku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy