Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Bar, kde proběhl rasistický útok na studenta, vyrukoval s nechutnou lží: Čtenáři eXtra.cz servírku odsoudili!

Zdroj: Google StreetView, Profimedia.cz
Nejenom Brnem, ale celým Českem otřásl incident, který v neděli proběhl v brněnském baru na rohu ulic Mučednická a Minská. Servírka odmítla obsloužit studenta s africkými kořeny. Když se zeptal, co je důvodem neochoty, strhla se smršť urážek s rasistickým podtextem. Hospoda se teď snaží jednání barmanky zlehčovat. Čtenáři eXtra.cz její nepřiměřené chování odsoudili.

Student, jehož otec pochází z Angoly a maminka je Češka, přišel do brněnské hospody s partou kamarádů. Ti si objednali pivo, mladý muž perlivou vodu. Zatímco všichni ostatní dostali pití takřka okamžitě, mladík musel čekat dvacet minut. Vodu mu sice barmanka přinesla, místo omluvy na něj ale slovně zaútočila.

„Začala nevybíravě mluvit o imigrantech, řekl jsem, že jsem se v Česku narodil a nechápu, proč se takto ke mně paní chová. Jako odpověď jsem dostal, že když jsem se tady narodil, můžu tady taky chcípnout,“ popsal pro eXtra.cz mladý student, který je z nepříjemné události stále v šoku.

Po několika desítkách minut, během nichž servírka podle svědků stihla přiznat, že je rasistka a volička Miloše Zemana (73), přijela na místo policie. Tu nezavolali poškození, ale sama servírka. Policisté vyslechli obě strany a skupině hostů pouze doporučili, aby místo opustili a už se nevraceli.

Redakci eXtra.cz se po třech dnech podařilo spojit se i s vedením podniku. Kontakt na něj se totiž nachází pouze na dveřích hospody, jinde dostupný není. "Rádi bychom se absolutně distancovali od jakýchkoli rasistických myšlenek, názorů nebo útoků," sdělila nám šéfka baru Barbora Ždímalová. "Celá záležitost bude personálně řešena," upřesnila ale s tím, že návštěvníci se v podniku chovali nevhodně. "Skupině bylo barmankou řečeno, že už nebudou obslouženi. Začali rozbíjet pivní sklo a házet venkovní popelník do dveří," míní šéfka podniku, která ale nemohla své tvrzení o vandalství doložit. Navíc na místě byla policie, která s hosty nechtěla nic řešit. Pokud by tedy mladíci skutečně něco rozbili, jistě by ze strany policie nešlo jen o slovní domluvu, ale řešila by to jinak.

Na stranu studenta se postavila většina čtenářů eXtra.cz. Její čin odsoudili a označili ho za nepřípustný a zcela zbytečný. "Výsledek nenávisti, co tu šíří sám prezident ČR a Okamura s SPD. Smutné, kam to vede," vyjádřila se Radka. A jiní uživatelé pokračovali ve stejném duchu: "Chce-li podnik prosperovat, tak by tam neměl zaměstnávat primitivy, ale lidi s úrovní," uvedla v komentářích Jiřina. Ani uživatel Petr neměl z jednání servírky radost. "Jsem Vietnamec a v Česku jsem se narodil. S tímhle jednáním jsem se také setkal u obsluhy podniku. Je to hrozné, kam lidská nenávist může sahat."

Snad se barmanka z lidského selhání ponaučí a příště bude k hostům, ať jde o jakoukoliv národnost, stejně vstřícná a milá.

Související články

Další články