Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Balzerová brání "snobskou sebranku" před Zemanem: Sám jste kouřil na nevhodných místech

Balzerová brání "snobskou sebranku" před Zemanem: Sám jste kouřil na nevhodných místech
Zdroj: ShowPix
reakce
Předávání cen Český lev se odehrálo sice už před týdnem, ale potíže s akcí spojené dosud nevymizely. Herečka Eliška Balzerová (71) napsala dopis prezidentu Miloši Zemanovi (76), protože se jí nelíbilo označení "snobská sebranka", které použil na adresu umělců kouřících venku. Herečka zároveň prezidenta požádala, aby tak ošklivé komentáře nepoužíval. Mluvčí Jiří Ovčáček pak zareagoval nazpět.

"Byla jsem také přítomná na slavnostním večeru mezi – vašimi slovy – ,snobskou sebrankou‘. S radostí a hrdá na práci kolegů jsem předávala hlavní cenu pro nejlepšího herce Ivanu Trojanovi za film Šarlatán. My, ve vašich očích šašci a klauni, jsme od nepaměti měli za úkol nastavovat mocným zrcadlo. Udělám to dnes i já. Prý vás pobouřila a k nevybíravému výroku přiměla fotografie kouřících kolegyň a kolegů bez roušek. Tak pro pořádek: bylo to místo mimo budovu, k tomuto účelu určené. A ruku na srdce – kolikrát jste vy kouřil na místech zcela nevhodných a dával jste si přinášet 'popelníček', kdykoli a kdekoli se Vám zlíbilo, i k nelibosti ostatních," napsala v dopisu prezidentovi Eliška Balzerová

Prezident Miloš Zeman se před tím dotazoval, zda je předávání cen důležitější než národní svátek. "Já se ptám, je snad Český lev, který upřímně řečeno je spíš akcí pro snobskou sebranku, důležitější akcí než národní svátek?" řekl pro Parlamentní listy, reagoval na to, že se v minulém říjnu nemohlo konat předávání státních vyznamenání. Herečka Balzerová se proti tomuto srovnávání ohradila, podle ní Český lev sice není důležitější akcí, ale upozornila na to, že "český film dělá ve světě daleko víc slávy a dobrého jména republice než někteří vládní činitelé".

"Pane prezidente, žijeme už rok ve velmi těžké a složité době. Všichni se ze všech sil snažíme, abychom ji co nejdříve překonali. Snažte se, prosím, i Vy nekazit nám svými hrubými komentáři, zlobou, a nenávistnými výroky společenské ovzduší. Už tak se nám špatně dýchá," apelovala na prezidenta Balzerová.

Níže si můžete přečíst reakci mluvčího Jiřího Ovčáčka

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy