Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Báli se, že desetiletý upír vstane z hrobu: Tak dali dítěti do pusy kámen

Zdroj: profimedia.cz
Záhadný objev
Italští archeologové byli velmi překvapeni, když před nějakou dobou našli na dětském pohřebišti velmi podivný nález. Zhruba desetileté dítě, které patrně zemřelo na malárii, bylo považováno za upíra, a tak ho tehdejší lidé rituálně pohřbili.

Archeologové z Itálie byli doslova šokováni, když na dětském pohřebišti objevili unikátní nález. Ve městě Lugnano se nachází dětský hřbitov, kde leží tisíce tělíček. Archeologům se podařilo objevit pozůstatky desetiletého dítěte, kterého tehdy lidé považovali za upíra.

Dítě nejspíše zemřelo na malárii, ale místní lidé ho označili za upíra a následně jej rituálně pohřbili, protože měli strach, aby náhodou nevstal z mrtvých. Podle britského deníku The Independent není jasné, zda se jednalo o dívku, nebo chlapce.

Kostřička dítěte pochází z 5. století. Rituál, který tehdejší Římané vykonali, spočíval v tom, že dítěti byl vložen do úst kámen a následně bylo pohřbeno pod velkými střešními taškami.

„Nikdy jsem nic takového neviděl. Je to velmi děsivé a zvláštní. Víme, že Římané se velice obávali návratu mrtvých a neostýchali se použít ani čarodějnictví, aby udrželi zlo, které napadlo tělo, uvnitř,“ řekl profesor David Soren z americké University of Arizona.

Související články

Další články