Diva Hollands je teprve dvaadvacetiletá mladá žena z Anglie. Balet dělala od svých tří let až do osmnácti, kdy musela kvůli zdravotním problémům skončit. Ani si neuvědomila, co s ní pravidelné stahování vlasů do těsného drdolu udělalo, dokud nepotkala kamaráda.

„Máš čelo jako fotbalový hřiště,“ řekl jí ze srandy. Na konzervatoři si totiž od rána do večera dělala stejný účes. Stáhla si vlasy do přísného culíku a všechno upevnila sponkami. Začala tak trpět nemocí, které se říká trakční alopecie. To znamená, že vlasy z důvodu námahy začnou vypadávat a nakonec přestanou růst.

Kouty měla jako padesátník a všechno se ještě zhoršilo po porodu. Nakonec se naštvala a nechala si udělat transplantaci. Do holých míst si nechala chirurgicky připevnit nové vlasy a je spokojená. A zatímco na pánskou pleš jsou všelijaké přípravky a běžně se o ní mluví, u žen to ještě tak není.

„Myslím, že je to pořád velké tabu. Přitom na tom není nic trapného. Může se to stát jakékoliv z nás,“ říká Diva, která je konečně spokojená.