Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Balanční klády, orosené pivo či hořící hýždě. To vše najdete v nejznámějších parcích v Praze

Praha: Tohle je top 7 parků v hlavním městě
Zdroj: Freepik
+ Další 4 fotografie
Relax

I ten největší milovník městského ruchu občas zatouží po zeleni. V takovém případě je nejlepší zvednout kotvy a vypařit se někam na venkov. Jenže všichni takovou možnost nemají. Nezoufejte, i pro ty, kdo jsou odsouzeni k městskému vzduchu, jsme v redakci eXtra.cz dali dohromady seznam parků a sadů v Praze. Parky se navzájem liší velikostí, atmosférou, vhodností pro děti i návštěvností. Ne nadarmo se říká v Praze je blaze.

Pokud máte děti, určitě oceníte to, že součástí řady pražských parků jsou i dětská hřiště. Oblasti pro děti jsou vždy čisté a obsahují velmi mnoho výhod. Součástí hřišť jsou skluzavky, prolézačky, houpačky, pískoviště a další prvky. Ti, kteří dávají přednost romantickým procházkám, si také přijdou na své. Ve vybraných parcích jsou výhledy na panoramata či občerstvovací stánky. Dopřejte své drahé polovičce čerstvě vychlazené víno, šálek kávy nebo nějaký ten sladký drink.

Riegrovy sady

Jedno z nejhezčích míst v Praze jsou Riegrovy sady. Najdete je na pomezí Vinohrad a Žižkova. Nejenže tu máte dokonalý výhled na centrum Prahy, ale můžete si v nich i rozložit deku a prostě jen tak relaxovat. V sadech je velká pivní zahrádka, kde v době šampionátů a soutěží vysílají i hokej na plátně. Pokud máte rádi filmy, pak vás potěší i to, že v parku je otevřené letní kino. Není nic lepšího než sledovat romantický film po západu slunce. Riegráče lidé berou spíš jako společenské zázemí než klasický park. V sadech se nachází moderně zařízené dětské hřiště. Má název U draka a děti v něm najdou přibližně 20 atrakcí. Hřiště je poměrně velké a pro děti zkrátka dokonalé.

Stromovka

Stromovka, dříve nazývaná Královská obora, je jedním vůbec z největších parků v Praze. Leží nedaleko stanice metra Nádraží Holešovice. Jde skutečně o magnet všech společenských a kulturních akcí. V jejích prostorách se nachází Planetárium. Pro děti tu mají ne úplně běžné atrakce. Těšit se můžete na netradiční houpačku v podobě balanční klády, dřevěné placky na pružinách a točící se „misky“. Pokud jste fanoušci pohybu, pak je pro vás Stromovka tou správnou volbou. Skrz na skrz je park propojen sítí cyklostezek, a pokud vás po celém dni procházek už bolí nohy, můžete si tu objednat i jízdu na koni. Všude kolem jsou rybníky, jezírka a oáza zeleně.

Letenské sady

Než se v sadech dostanete z jednoho konce na druhý, cestou uvidíte místní zámeček, kde se často konají svatby, tenisové hřiště, skejťáky všech věkových kategorií či hodně známé kyvadlo. V letních měsících se tu konají koncerty, promítají se filmy v letním kině, celé místo zkrátka kulturou přímo žije. V parku lze trávit volný čas sportem, procházkou, piknikem nebo obědem v restauraci umístěné u Letenského zámečku. Letná je vhodná i pro děti. V areálu jsou dětská hřiště.

Grébovka

Milovníci vína a romantiky nedají dopustit na vinohradskou Grébovku. Víno si tam vychutnáte v historickém dřevěném altánu s krásným výhledem. V parku se nachází umělá jeskyně s labyrintem a jezírkem, která byla vybudována v duchu italské renesance. Samozřejmostí je i velký prostor pro soukromý odpočinek, třeba na dece.

Ladronka

Ladronka je místo přímo stvořené pro brusle. Po celém parku se táhnou hladké asfaltové cyklostezky. Všichni, kdo milují ježdění na in-linech, si mohou užít přibližně 4,2 kilometrovou dráhu. Je to jen malý kousek od Břevnova. V parku je prostor i pro další sportovní vyžití. Najdete tam hřiště na plážový volejbal i beach volejbal. Energii pak můžete dobít v místní restauraci Usedlost Ladronka.

Mezi další známé parky v Praze patří např. Kampa, Divoká Šárka, Stodůlky, Vyšehrad a další.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy