Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Bála jsem se o život, nemohla jsem utéct: Dívka z Litoměřicka popsala, jak ji znásilnil Afričan

Bála jsem se o život, nemohla jsem utéct: Dívka z Litoměřicka popsala, jak ji znásilnil Afričan
Zdroj: TV Nova
Znásilnění
Šestnáctiletá dívka, kterou minulý rok znásilnil na Litoměřicku africký migrant Abdallah Ibrahia Diallo, neměla šanci se napadení ubránit. Ve své výpovědi popsala, jak hrůzný čin proběhl. Dle svých slov se bála, že ji Afričan zabije. Ten dostal u soudu dva roky vězení a povinné léčení na psychiatrii. Proti rozsudku se odvolala státní zástupkyně, která žádá vyšší trest.

Když probíhalo soudní líčení s obžalovaným Abdallahem Ibrahiem Diallem, znásilněná dívka na něm nebyla fyzicky přítomna. Logicky, hrůzné vzpomínky na událost ji pravděpodobně nepřestanou trápit do konce života a pohled na člověka, který ji znásilnil, by ji mohl akorát rozrušit. O její nepřítomnosti u soudu se píše v litoměřickém rozsudku. Jak píše iDnes.cz, výpověď dívky byla přehrána během líčení bez přítomnosti veřejnosti.

Ve výpovědi dívka řekla, jak za ní Diallo nejprve přišel a položil jí ruku kolem ramen. Následně ukázal na trávu. "Řekla mu: Ne, děkuji a chtěla jít dál. On ji chytil za rameno a shodil do trávy,“ stojí v desetistránkovém rozsudku. Dívka se začala bránit a pokusila se muže, který pochází z Libye, odstrčit. Zkoušela ho i dloubnout prsty do očí a křičela o pomoc. Marně, nikdo ji neslyšel. „Snažila se ho odstrčit, ale on měl sílu. Měla velký strach, aby ji nezabil. Věděla, že snažit se utéct nemá smysl, proto se přestala bránit, jen ležela na trávě a chtěla, aby ji nechal být,“ píše se v rozsudku.

Diallo na dívku mluvil anglicky a ještě nějakou řečí, které nerozuměla. Když svůj zrůdný čin dokončil, ukradl dívce mobil a na odchodu ji ještě pozdravil. Jak stojí v dokumentu, dívka se oblékla a rozeběhla se k silnici, kde zastavila projíždějící auto.

V tom jelo několik mužů, kteří ihned zavolali policii a počkali na její příjezd. Přivolaní strážníci krátce poté Dialla dopadli, ten se přitom vůbec nesnažil utéct, jako by se nic nestalo.

Policie následně na základě výsledků DNA, které měla dívka na těle i na oblečení, Dialla usvědčila. Navíc u něj našla i mobil, který dívce odcizil. Soud následně rozhodl o dvouletém trestu pro násilníka, předtím ale má Diallo podstoupit léčbu, protože podle lékařského posudku má trpět schizofrenií a je tak nebezpečný pro své okolí.

Proti rozsudku se nyní v úterý odvolala státní zástupkyně. Podle ní jde o příliš mírný trest za něco, čím Diallo dívce způsobil celoživotní trauma.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy