Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Bahno a popadané stromy: V Moravskoslezském kraji řádily silné bouřky

výstraha pokračuje
Silné bouřky, před kterými varovali meteorologové, udeřily v neděli odpoledne zejména v Moravskoslezském kraji. Během pár hodin museli hasičské jednotky vyjíždět k desítkám případů. Šlo především o odstraňování spadlých stromů.

Bouřky se naštěstí obešly bez zranění. Moravskoslezští hasiči vyjížděli od páté hodiny do půl desáté večer skoro padesátkrát. Bouřka nejvíce řádila v okrese Frýdek-Místek, v okrese Opava, na Karvinsku a v okrese Ostrava. Tam hasiči vyjížděli nejčastěji.

Stromy padaly na auta a v jednom případě i na rodinný dům, kterému strom poškodil elektrické vedení.

„Více než tři hodiny zasahovali na území svého lázeňského města dobrovolní hasiči z Klimkovic. Nejdříve společně s jednotkou HZS MSK Ostrava-Zábřeh odstraňovali spadlou vzrostou lípu v ulici 28. října, pak v Husově ulici vyzvedli mobilní dopravní značku ze silniční kanalizace a tu pročistili lopatami od bahna. Nakonec asi hodinu a půl čerpali vodu z nedaleké retenční nádrže, která zachytila vodu, bahno a slámu z polí pod Hýlovem, aby se nedostaly k rodinným domkům v Husově ulici a níž,“ sdělil serveru Tn.cz mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Výstraha pře silnými bouřkami platí takřka pro celou Českou republiku do půlnoci z pondělí na úterý. Informuje o tom Český hydrometeorolo­gický ústav.

Mohlo by vás zajímat

Další články