Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Babybox v Havířově má první odložené miminko: Holčička u sebe MĚLA VZKAZ!

+ Další 2 fotografie
Nález
V havířovské nemocnici byla během pondělí v babyboxu nalezena novorozená holčička. S informací přišel zakladatel a propagátor babyboxů v České republice Ludvík Hess.

V havířovském babyboxu doposud nebylo odloženo žádné dítě. Až nyní v pondělí po pětiletém čekání tam bylo nalezeno první miminko. Novorozenou holčičku tam zřejmě odložila její matka.

Děťátko se narodilo v pondělí v 18 hodin. To bylo napsáno na lístečku, který byl ve schránce společně s odloženou holčičkou. „Oblečená byla zřejmě po starším sourozenci – pruhovaná čepička a tričko, bílé tepláky s fialovými ponožkami. Tak trochu jako eskymák,“ sdělil Ludvík Hess.

„Sestřička Milada měla jednoznačně radost a ujistila mě, že děťátko je na první pohled zdravotně v pořádku. Mám dva důvody, abych holčičku pojmenoval Milada – po sestřičce, která ji vyjmula z babyboxu, a po mamince Šimona Blably, dvorního spolkového grafika, autora loga a webových stránek,“ vysvětlovat Hess.

Ludvík ještě doplnil, že kdyby se holčička narodila o tři dny později, vstoupila by do života v den výročí otevření prvního babyboxu v České republice. To bylo 1. června už v roce 2005.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ, CO SE S DÍTĚTEM, KDYŽ HO ODLOŽÍTE DO BABYBOXU, DĚJE

Mohlo by vás zajímat

Další články