Slavný film katapultoval oba herce mezi hollywoodskou elitu. Romantika ze Swayzeho a Grey na plátně odkapává, ve skutečnosti se ale tihle dva zrovna v lásce příliš neměli. Jennifer byla pro v té době už slavnějšího Patricka nulou, která nestačí jeho tempu. V tanci byl lepší než ona a byl naštvaný, že konkurz nevyhrála nějaká lepší tanečnice. Navíc se mu pro roli zdála příliš malá.

Na to konto Jennifer celé natáčení proplakala. Patrick na ni byl drsný a přísný. Měla z něho strach a byla nervózní. Největší problém jí nedělaly jen milostné scény, ale i obyčejné líbání. Swayzeho údajně odmítla líbat na rty, s čímž ji režisér poslal ho háje.

Největším zádrhelem ale byla milostná scéna, kdy se spolu Johnny a Baby poprvé vyspí. Herečka k Patrickovi nechtěla prý vlézt do postele, tak na ni režisér začal na celé kolo řvát, ať laskavě přestane s tím upejpáním a ať si při filmovém sexu představuje svého přítele. Jen tak mimochodem, v té době chodila s Matthewem Broderickem.

I když na place neprobíhalo všechno hladce, oba herci se nakonec chovali jako profesionálové a vznikl film, který milují miliony žen po celém světě. Jejich vzrušení a jiskření před kamerou je ale tou největší filmovou lží a zároveň bravurním výkonem.