Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Bábovky vyvolaly v divácích rozporuplné pocity: Na české poměry ale slušné, píší

Marek Taclík a Jana Plodková ve filmu Bábovky
Zdroj: CinemArt
+ Další 4 fotografie
Reakce diváků

Některá setkání navždy změní náš život. Tak je popisován tragikomický snímek Bábovky, který odvysílala Česká televize v neděli večer. Hlavní role ztvárnili Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková nebo Marek Taclík. Jak se divákům snímek líbil?

FIlm Bábovky byl natočen podle knižní předlohy od Radky Třeštíkové a měl premiéru v neděli večer na České televizi. Snímek vypráví o tom, že jsou všichni nějakým způsobem propojeni, ať už láskou, nenávistí, strachem, touhou po naplnění i obavami o život.

V hlavních rolích se představili herci Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová nebo Jiří Langmajer.

Reakce diváků

Diváci se nezapomněli podělit o svůj názor na snímek v komentářích na sociálních sítích i na webu CSFD. Názory to byly odlišné a dá se říci, že byli lidé rozděleni na dva tábory, na ty, kterým se film líbil a na ty, kterým ne. Spíš dramedy než comedy, ale na české poměry slušné. Dospělý film o dospělých lidech a o problémech dospělých lidí. O humor se nejvíce stará Marek Taclík a Jana Plodková svým krásným tělem krásně hypnotizuje. Finále docela emocionálně silné i díky dobře zvolenému hudebnímu podkresu,“ napsal jeden z uživatelů.

Někteří lidé si nebrali servítky a snímek zkritizovali. Nazývat ten film komedií mi přijde jako špatný vtip, humorná je tam maximálně tak postava ztvárněná Taclíkem, a ještě je otázkou, zda to byl vůbec záměr. Žánrově mi to přišlo veskrze jako drama, byť takové zvláštně zparchantělé, odtržené od reality, s nevěrohodnými postavami a mně osobně povětšinou nesympatickým obsazením,“ napsal další.

Naopak se našli i tací, kterým se postavy ve filmu líbily a i samotný snímek pro ně byl na české poměry nadprůměrný. Konečně český film na úrovni. Tvůrci vybrali z knihy ty nejzajímavější postavy, příběh je smysluplný, postavy jsou naprosto uvěřitelné, herci předvádějí skvělé výkony,“ vyjádřil se další uživatel.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy