Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Bábovky vyvolaly v divácích rozporuplné pocity: Na české poměry ale slušné, píší

Marek Taclík a Jana Plodková ve filmu Bábovky
Zdroj: CinemArt
+ Další 4 fotografie
Reakce diváků

Některá setkání navždy změní náš život. Tak je popisován tragikomický snímek Bábovky, který odvysílala Česká televize v neděli večer. Hlavní role ztvárnili Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková nebo Marek Taclík. Jak se divákům snímek líbil?

FIlm Bábovky byl natočen podle knižní předlohy od Radky Třeštíkové a měl premiéru v neděli večer na České televizi. Snímek vypráví o tom, že jsou všichni nějakým způsobem propojeni, ať už láskou, nenávistí, strachem, touhou po naplnění i obavami o život.

V hlavních rolích se představili herci Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová nebo Jiří Langmajer.

Reakce diváků

Diváci se nezapomněli podělit o svůj názor na snímek v komentářích na sociálních sítích i na webu CSFD. Názory to byly odlišné a dá se říci, že byli lidé rozděleni na dva tábory, na ty, kterým se film líbil a na ty, kterým ne. Spíš dramedy než comedy, ale na české poměry slušné. Dospělý film o dospělých lidech a o problémech dospělých lidí. O humor se nejvíce stará Marek Taclík a Jana Plodková svým krásným tělem krásně hypnotizuje. Finále docela emocionálně silné i díky dobře zvolenému hudebnímu podkresu,“ napsal jeden z uživatelů.

Někteří lidé si nebrali servítky a snímek zkritizovali. Nazývat ten film komedií mi přijde jako špatný vtip, humorná je tam maximálně tak postava ztvárněná Taclíkem, a ještě je otázkou, zda to byl vůbec záměr. Žánrově mi to přišlo veskrze jako drama, byť takové zvláštně zparchantělé, odtržené od reality, s nevěrohodnými postavami a mně osobně povětšinou nesympatickým obsazením,“ napsal další.

Naopak se našli i tací, kterým se postavy ve filmu líbily a i samotný snímek pro ně byl na české poměry nadprůměrný. Konečně český film na úrovni. Tvůrci vybrali z knihy ty nejzajímavější postavy, příběh je smysluplný, postavy jsou naprosto uvěřitelné, herci předvádějí skvělé výkony,“ vyjádřil se další uživatel.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy