Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Babišovo ANO ztrácí voliče. ODS a Piráti posilují

Zdroj: Česká televize
průzkum
V neděli Česká televize zveřejnila průzkum agentury Kantar, ze kterého vyplývá, že Babišovo ANO ztrácí u veřejnosti volební preference. Naopak Piráti a ODS posilují. Pirátská strana podle průzkumu skončila na druhém místě.

ANO by v červnu 2019 získalo 25,5 procenta, což je oproti květnu pokles preferencí o dvě procenta a oproti roku 2017 to znamená ještě větší propad - o čtyři procenta. Pirátská strana si naopak polepšila - získala by 18,5 procenta hlasů. ODS, která skončila na třetím místě, získala 13 procent.

Za nimi se umístily další strany v následujícím pořadí: SPD (8,5 procenta), ČSSD (6,5 procenta), STAN (6 procent), KSČM (5,5 procenta) a TOP 09 (5 procent), KDU-ČSL (4,5 procenta).

Do průzkumu byla zapojena i nová sněmovní strana Trikolóra, jejímž lídrem je bývalý člen ODS Václav Klaus ml. Ta získala 3 procenta, čímž nesplnila stejně jako lidovci pětiprocentní hranici, která je nutná pro vstup do Sněmovny.

Průzkum probíhal ve dnech 17. až 26 června, tedy ve dnech kdy probíhaly protesty proti Andreji Babišovi. Do průzkumu se zapojilo 1200 respondentů.

Související články

Další články