Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Babišovi přivítali delegaci z USA v Kramářově vile: Mike Pompeo dostal od premiéra honosný dar

Babišovi přivítali delegaci z USA v Kramářově vile: Mike Pompeo dostal od premiéra honosný dar
Zdroj: archiv Andrej Babiš
+ Dalších 6 fotografií
Návštěva
V úterý do Česka dorazil americký ministr zahraničí Mike Pompeo se svou manželkou Susan. Manželé Pompeovi přivítal premiér Andrej Babiš se ženou Monikou. Část dnešního dne trávili v Kramářově vile a poté se vydali na pracovní jednání. Babiš na sociální síti samozřejmě nezapomněl zásobovat své fanoušky společnými fotkami, jak si s návštěvou užívají krásného slunečného dne.

Když Mike Pompeo se ženou přijížděli ve středu ke Kramářově vile na pražských Hradčanech, čekalo tam na ně krásné přivítání.

U červeného koberce stál premiér Andrej Babiš a jeho manželka Monika Na místě bylo přítomna také ochranka vládních představitelů obou zemí. Pompea a jeho ženu Babiš vřele uvítal, přičemž Susan od Babiše dostala květinu. Tím to ale nekončilo. Český premiér si pro americkou delegaci připravil honosné dary. "Skleněná sada Moser pro ministra zahraničí Mikea Pompea a šperky z českého granátu pro jeho paní Susan," komentoval Andrej fotku, na které jsou všechny dary zachycené. Na dárky od Babiše pro Pompeovi se můžete podívat ve fotogalerii.

Den s Pompeovými

Nejprve všichni čtyři usedli k pracovnímu obědu v Kramářově vile, kde byl přítomen i ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček a ministr obrany Lubomír Metnar Premiér Andrej Babiš jednal s Mikem Pompeem o obchodní spolupráci obou zemí, boji proti koronaviru ale také třeba i o vlivu Číny a Ruska.

Cesta na Hrad

Po obědě vystoupil Babiš s Pompeem na tiskové konferenci ve Strakově akademii. Následně se americký ministr zahraničí přemístil do Senátu a na Pražský Hrad za prezidentem Milošem Zemanem. Během projevu v Senátu Pompeo varoval před tím, že se Čína a Rusko snaží rozbít českou demokracii. Náš národ vyzval, aby hájil svobodu a nezávislost země. Zmínil, že Amerika je podle něj zemí, jež vždy zaručovala svobodu a vždy bude stát po boku Česka.

Monika a Susan měly mezitím naplánovaný jiný program. Obě se prošly po Karlově mostě a užily si krásného letního dne, jak se sluší a patří. Jak probíhala středeční návštěva Pompeových, se podívejte do naší fotogalerie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy