Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Babiši, vydrž! Premiéra podporují psi, delfíni, chryzantémy, auta i koaly!

+ Dalších 16 fotografií
SLET TROLLŮ
Předseda vlády Andrej Babiš (64) se dostal do nezáviděníhodné situace, když toho má národu tolik co vysvětlovat po rozhovoru Seznamu Zprávy s jeho synem. Ten tvrdí, že ho Andrejův zaměstnanec unesl na Krym. Jenže šéf ANO nemá jen statisíce kritiků, za tímhle charismatickým politikem stojí totiž i řada vlivných podporovatelů. Třeba řada koček, psů, jezer, delfínů a také stavby a sochy!

Jak je to možné? Při podrobném zkoumání facebookového účtu bosse všech ministrů si nelze nevšimnout, že většinu jeho nejzuřivějších podporovatelů tvoří účty maximálně s desítkami přátel a hlavně s profilovou fotkou, na níž jsou místo klasických obličejů reálných lidí různá zvířata a podobně. Na řadu příkladů se podívejte do fotogalerie.

Fašistická lůza?

„Pane premiére, nenechte se otrávit tou fašistickou lůzou z Prahy! Podporují Kalouska s Bakalou, chtějí rozkrást naši zemi a vy jediný jim v tom zabráníte. Nebojte se, je nás víc než jich!“ píše například chryzantéma Miroslava. A má pravdu. Profilů s různými růžemi, karafiáty, prvosenkami a další květenou podporuje Babiše hned několik desítek.

„My obyčejní lidé stojíme za vámi. To jen Pražáci jsou nevychovaná hovada, co vás na příkaz mafiánů chtějí zničit. Jako jediný pracujete a oni zneužívají vaši rodinu,“ píše zahradní trpaslík Evžen.

Práce Marka Prchala?

O podobných profilech, které mají různé znaky toho, že nejsou pravé, se říká, že jsou falešné čili fake. A právě vůdce Babišova PR týmu Marek Prchal je opakovaně obviňovaný z toho, že za nimi má údajně stát.

Reakce kritiků na profilu šéfa sice nemaže a nikoho neblokuje – jako třeba fanoušek přímé demokracie jen pro někoho Tomio Okamura (46) -, ale prý na ně má odpovídat přes několik svých fake účtů tak dlouho, až se v tom balastu ztratí původní myšlenka.

Fake profily i u kritiků

Abychom ale nekřivdili ani druhé straně: i ti, co posílají premiéra do vazby nebo chtějí jeho odstoupení, mají své zástupce z říše rostlin a podobně. Procentuálně jich však ani zdaleka není tolik jako těch druhých. Spíš převažují ty s obličejem.

Kromě různých zástupců fauny a flóry či budov a předmětů Andreji Babišovi (64) fandí i řada seniorek též s velmi podezřelými profily. „Vyrojilo se hodně velmi zralých důchodkyň, které umějí s internetem a začaly se zajímat o politiku,“ všímá si Pavel. Určitě náhoda!

Mohlo by vás zajímat

Další články