Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Babiše lidé na Národní vypískali. Byl jsem členem KSČ, nejsem na to pyšný, řekl poté v projevu

Andrej Babiš.
Zdroj: Facebook/TV Nova
+ Další 4 fotografie
POLITIKA
Češi si připomínají výročí 30 let od sametové revoluce. Na několika místech v zemi se chystají vzpomínkové akce, koncerty i studentské průvody. Největší připomínkové oslavy se během dne očekávají v Praze na Albertově a na Národní třídě, kam již v neděli ráno dorazil premiér Andrej Babiš. Ten se ale dočkal pískotu a urážek.

Babiš slibuje reakci, která zazní 17. listopadu a možná prý někoho překvapí. Jde o reakci na sobotní demonstraci na Letné, kde se sešlo až 300 tisíc lidí V neděli ráno zapálil svíčku na Národní třídě, a to za pískotu a pokřikování lidí. „Hanba, StB!“ vyslechl si od lidí Babiš, který měl na sobě kravatu v barvách trikolóry. Na demostrující ale nijak nereagoval.

„Sametová revoluce pro mě znamená svobodu. Svobodu projevu i voleb,“ řekl následně pro portál Novinky.cz Babiš. Kritiku demonstrantů si nepřipouští. „Já mám čisté svědomí a v práci budu pokračovat, pokud budu mít podporu ve volbách,“ doplnil.

Poté se v Národním muzeu zúčastnil programu k výročí 30 let od revoluce. Ve svém projevu, ve kterém zavzpomínal na události 17. listopadu a statečnost Václava Havla, také připomněl své členství v Komunistické straně. "Jak jistě víte, já jsem byl členem KSČ, a jak jsem již mnohokrát řekl, nejsem na to pyšný. Nebyl jsem v té době tak statečný a angažovaný jako Havel. Navíc jsem nebyl v listopadu 1989 v Československu,"řekl premiér.

A pokračoval v již pozitivnějším duchu. Poděkoval všem, kteří se na listopadových událostech podíleli a pochválil nynější situaci v České republice. Řekl o ní dokonce, že to "nejkrásnější země na světě."

Prezident Miloš Zeman se podle všeho 17. listopadu na Národní třídě v Praze neukáže, v sobotu ale otevřel s prezidentkou Zuzanou Čaputovou Český dům v Bratislavě.

Související články

Další články