Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Babiš vyvolal vzpomínku na Stanislava Grosse: Čapí hnízdo? Pořád to může být ještě křišťálovější

„Nechtěl jsem ohrozit své děti, to nejcennější, co mám,“ uvedl
Babiš. A sdělil národu, jak to bylo s Čapím hnízdem.
Zdroj: profimedia.com
Sněmovna chtěla od Andreje Babiše slyšet, jak je to s dotací pro farmu Čapí hnízdo. Ministr financí se bránil, že v době, kdy farma žádala o dotaci, nebyla jeho. Ve středu konečně prozradil, čí farma tehdy byla.

Na Babiše si brousila zuby opozice i část ČSSD. Kauza začala kvůli dotaci na Čapí hnízdo. Čí farma byla, když se žádalo o evropskou dotaci ve výši 50 milionů korun? Tak zněla jasná otázka. Ministr financí na ni dnes dokázal najít odpověď.

„Ano, mám střet zájmů, ale já ho nezneužívám. Já jsem do politiky nechtěl,“ začal Andrej Babiš svůj dlouhý monolog. Na konci oznámil, že v době žádosti o evropskou dotaci farmu vlastnily jeho dvě děti. A také bratr jeho partnerky Moniky.

Otázkou je, zda tohle vysvětlení bude stačit. Trochu to totiž vyvolalo vzpomínky na Standu Grosse a jeho strýčka. Gross musel po své křišťálové kauze z politiky odejít. Andrej Babiš věří, že tlak na svou osobu dokáže ustát.

Středeční vysvětlení ale opozici nestačí. Šéf ODS Petr Fiala na Twitteru uvedl, že Babišovo vystoupení je jako nepovedený remake projevu z Červeného Hrádku, kterým se proslavil generální tajemník komunistické strany Milouš Jakeš.

Související články

Další články