Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Babiš učí konzumovat zmrzlinu přes roušku: Uvolníte šňůrku a lížete

Babiš učí konzumovat zmrzlinu přes roušku: Uvolníte šňůrku a lížete
Zdroj: archiv Andrej Babiš
+ Další fotografie
Babiš na procházce
Kvůli rychle šířícímu se koronaviru vydala vláda nařízení o zákazu volného pohybu. Lidé také nesmí sundavat na veřejnosti roušky. Premiér Andrej Babiš se dnes na sociální síti pochlubil, že si dal pauzu mezi prací a vydal se na menší procházku se zastávkou na zmrzlinu. Pod jeho příspěvkem se ihned strhla lavina dotazů a připomínek.

Protože nebezpečný koronavirus zasáhl i Českou republiku, vláda se rozhodla přijmout speciální opatření, aby se šíření viru co nejvíce zabránilo. Mezi nimi je třeba zákaz o volném pohybu nebo zákaz sundavání ochrany dýchacích cest.

Procházka Babiše

Premiér Andrej Babiš se fanouškům na sociální síti pochlubil, že si dnes našel mezi pracovními povinnostmi čas na procházku jarní Prahou. Vyrazil ke Kramářově vile, která slouží jako rezidence předsedy vlády. Během cesty, na které ho doprovázela kolegyně Tünde Bartha, která je pověřená řízením Úřadu vlády ČR, si společně udělali zastávku u okénka prodávající zmrzlinu.

Nicméně vzhledem k opatřením vlády se pod jeho příspěvkem ihned strhla lavina komentářů. Lidé se ptali, jak lízal zmrzlinu, ale také jak je možné, že je na procházce on, jeho kolegyně a ještě fotograf, když platí zákaz o shromažďování.

Babiš se obhájil

Babiš se obhájil pro server Blesk.cz. "Já jsem to konzultoval s panem Prymulou a s paní hlavní hygieničkou. Tam je to take away. Když si člověk uvolní roušku a sní si to pod rouškou, tak to není zakázané," řekl premiér Babiš pro Blesk Zprávy ke zmrzlině, kterou si v pátek dal.

"Není to nic proti rozhodnutím vlády. Lidé můžou chodit na procházku. Byl jsem překvapený, že to lidé vnímají negativně," řekl premiér. Nakonec všem dal radu, jak se s konzumací zmrzliny vypořádat. "Máte dvě šňůrky, které si uvolníte. Musíte to konzumovat, kde nikdo není. Co by prodejce prodával, když by to pak nikdo nekonzumoval," dodal premiér Babiš.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy