Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Babiš trumfnul Zemana! Poletí za Trumpem do Bílého domu jako první

+ Dalších 73 fotografií
Boží mlýny
Sen Miloše Zemana (74) o návštěvě Bílého domu se rozplynul stejně jako opoziční smlouva v roce 2002. Zdá se, že Donald Trump (72) pozvánku pro českého prezidenta dávno nechal skartovat. Místo Zemana pozval premiéra Andreje Babiše (64), který do Washingtonu poletí už začátkem března.

Splní se Miloši Zemanovi (74) před odchodem z Pražského hradu jeho „bláhový sen“ o Bílém domě? Naděje umírá poslední, jisté však je, že Andrej Babiš (64) bude rychlejší. Do pracovny Donalda Trumpa se podívá už za pár dní.

Babišova cesta do Washingtonu se na rozdíl od té Zemanovy uskuteční letos, konkrétně už 7. března. Vypadá to, že setkání Trumpa s českým premiérem nesnese na rozdíl od prezidenta odklad. Zeman šermoval pozvánkou už na podzim 2016, těsně po Trumpově zvolení, zatím však nikam neletěl.

Hlavu státu v návštěvě Bílého domu předstihl dokonce rumunský prezident Klaus Iohannis (59), který tam byl už v létě 2017.

Andrej Babiš dostal pozvánku skrze amerického velvyslance Stephena B. Kinga (77). „Jsem rád, že mohu oznámit, že prezident Trump pozval předsedu vlády Andreje Babiše na návštěvu Washingtonu, k níž dojde 7. března. Je to symbol našich silných vztahů,“ napsal na Twitter.

Český premiér návštěvu označil za vyvrcholení dobrých vztahů Česka se Spojenými státy. Zároveň odmítl, že by chtěl se Zemanem soutěžit. Ten nedávno připustil, že setkání s Trumpem je vzhledem k některým jeho výrokům nepravděpodobné.

Mohlo by vás zajímat

Další články