Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Babiš si zve Vojtěcha na kobereček: Premiér nechápe pravidla kolem roušek

Adam Vojtěch a Andrej Babiš.
Zdroj: Se souhlasem Adama Vojtěcha
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Ministr zdravotnictví a bývalý účastník SuperStar Adam Vojtěch (33) je pozvaný na setkání s premiérem Andrejem Babišem (65). Premiérovi se nelíbí nové nařízení kolem roušek. "Jsem trochu v šoku z toho, co vypadlo z ministerstva zdravotnictví," uvedl už ve středu naštvaný premiér a ve čtvrtek dodal, že výstupům z ministerstva zdravotnictví nerozumí.

Pravidla ohledně roušek, které mají platit od 1. září, premiér Babiš nechápe. "Jsem trošku v šoku, co z ministerstva vypadlo. Vůbec se mi to nelíbí," uvedl Babiš s tím, že s ministrem Vojtěchem se chce pobavit nad mnoha věcmi. "Používám selský rozum a plno věcí mi hlava nebere,“ dodal premiér pro stanici Radiožurnál.

Babiš (65) souhlasí s tím, že zranitelnou část populace (senioři, nemocní lidé) je třeba důkladně chránit. Rozumí tedy tomu, proč budou roušky povinné ve veřejné dopravě nebo v nemocnicích. Premiér ale nechápe situace ve školách. Žáci by měli mít roušky na chodbách, v učebně nikoliv. Na sociálních sítích už kolují vtipy o tom, jak si žáci roušky navlékají a sundavají podle toho, v jaké části školy se zrovna nachází.

"Naším cílem je tímto preventivním opatřením maximálně ochránit zranitelné občany, jako jsou senioři či nemocní. Pravidla pro používání roušek jsme nastavili tak, aby zahrnovala místa, kde lze předpokládat vyšší riziko nákazy. Často se jedná o veřejné prostory, ve kterých nelze zajistit udržování dostatečného rozestupu," tvrdí Vojtěch. Roušky by mohly být povinné až do 21. března. Nyní musí ministr zdravotnictví svůj postup obhájit před svým nadřízeným.

Nesoulad mezi ministrem zdravotnictví a premiérem už kritizuje opozice. "Andrej Babiš prý nerozumí některým výjimkám a nařízením ohledně nošení roušek. My zase nerozumíme premiérovi, že není schopen normálně vládnout a komunikovat se svým ministrem," uvedl na twitterovém účtu předseda ODS Petr Fiala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy