Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Babiš se vyjádřil k Schillerové a její instagramové kauze: Byl jsem z toho rozčilený!

Alena Schillerová: Ke kauze se vyjádřil i Andrej Babiš!
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Kauza

Bývalý premiér Andrej Babiš se pro CNN Prima News vyjádřil ke kauze kolem bývalé ministryně financí Aleny Schillerové. Podle údajů Seznam Zpráv totiž mělo ministerstvo financí pod jejím vedením v letech 2020 a 2021 vyplatit téměř dva miliony korun fotografovi a kameramanovi Schillerové, kteří jí spravovali sociální sítě. 

Kameraman a fotograf bývalé ministryně financí Aleny Schillerové měli stát téměř dva miliony korun, a to vše ze státní kasy, jak zjistil server Seznam Zprávy. Každý měsíc tak brali bezmála sedmdesát tisíc korun. „Šlo o fotografa a kameramana ministerstva financí, profesionály, kteří pracovali na tiskovém odboru a spolu i s dalšími kolegy utvářeli mediální obraz celého ministerstva,“ hájila se Schillerová.

Babiš se také vyjádřil

Jenže kritici tvrdí, že je využívala hlavně ke své prezentaci. K celé kauze se vyjádřil také bývalý premiér Andrej Babiš. „Byl jsem celý víkend značně rozčilený. Bohužel to trochu přehnala se sebeprezentací, podle mě to bylo zbytečné. Musí z toho pro sebe vyvodit závěry, nějakým způsobem to přehodnotit a zamyslet se nad tím, jakým způsobem záležitost vyřeší, prozradil pro CNN Prima News.

Současný ministr financí Zbyněk Stanjura chce celou záležitost prověřit, a to včetně PR a marketingových smluv za poradenské a právní služby.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy