Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Babiš rozpoutal bouři: Odlišné názory umělců na koronavirus připomínají válku světů

Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
diskuze
Koronavirus rozděluje Česko a názory lidí na jeho šíření se různí. Někteří situaci zlehčují, druzí panikaří a třetí s ledovým klidem ohlašují, že jsme teprve na začátku a že bude mnohem hůř. Na bezpečnostní opatření vlády reaguje každý po svém a výjimkou nejsou známé osobnosti, kterých se zákazy osobně dotýkají.

Proti zákazu pořádání kulturních akcí nad sto lidí a zavírání divadel se na sociální síti ostře vyjádřil například principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (64), jehož status okomentovaly více než dva tisíce lidí.

Hrušínský se rozčiluje

„Likvidace Divadla Na Jezerce! Likvidace všech nepohodlných. Likvidace malých firem. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli 38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení. I v tak malých divadlech, jako je Divadlo Na Jezerce, kam jsme zakoupili a kde používáme dezinfekci a dodržujeme všechny hygienické zásady,“ napsal v úterý večer na Facebook Hrušínský

Hrušínského výrok donutilo okomentovat spoustu lidí. Mezi nimi se objevují opravdu názorové propasti.

Jeho názoru se zastala například uživatelka Helena Houdková. "Komentáře coby přehlídka totální zabedněnosti a hlouposti, nestačím se divit! Sedm ran egyptských na vás, vy bando! Pane Hrušínský, situaci jste popsal víceméně přesně, jen možná záměr ekonomické likvidace není omezen jen na území ČR. Přeji pevné nervy a lepší časy," napsala.

Spousty lidí ale herce a ředitele divadla nechápe a jeho výrok vnímají jako sobecký a ufňukaný.

Hodí se vám to do krámu, říká Hřebejk

Stejně tak mnoho lidí pobavil výrok režiséra Jana Hřebejka Ten na svém Twitteru označil epidemii koronaviru za něco, co se některým náramně hodí. „Koronavirus je ideálním spojencem ANO, fašistů a komunistů při pokusu převzít ČT v situaci zákazu demonstrací,“ uvedl Hřebejk, který stejně jako Hrušínský odsuzuje zavírání divadel a rušení kulturních akcí.

Na jeho status ostře reagovala poslankyně a členka hnutí ANO Barbora Kořanová. "Co si to dovolujete? Jak můžete říkat, že epidemie smrtelného viru je naším spojencem v nějakém Vašem vymyšleném boji o Českou televizi? Směšné."

Bouček kvituje postup vlády

Naprosto odlišný názor na bezpečnostní opatření si mohli lidé a fanoušci přečíst na Instagramu Libora Boučka (39). Ten velmi elegantně zkritizoval kolegy z branže, kteří fňukají nad rušením akcí, z čehož pro ně plynou finanční ztráty.

"Nechápu ten stesk nás, co pracujeme na akcích, co mizí... stesk schovaný leckdy s politickým statutem. A dožrání se z vlastního nevýdělku... Není to žádná hysterie, ale adekvátní postup... Mortalita je vysoká. Není to chřipka. A čísla dnes, zítra a do konce týdne toho budou důkazem... Zachovejme chladnou hlavu a přijímejme věcí, které neovlivníme. Jsme teprve na začátku, fakt," napsal Libor Bouček, se kterým řada lidí souhlasí.

Například zpěvák Richard Krajčo (42) byl Boučkovým vyjádřením velmi potěšen. "To jsi snad první, Liborku, od koho dnes čtu takovou věc, je fajn vědět, že nejsem sám, kdo to tak vnímá. Dííííky za to :-)", zareagoval Richard.

Související články

Další články