Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Babiš proti Zemanovi! Prezidenta budeme moct hanobit dál!

Babiš se proti zákonu postavil.
Partička poslanců se rozhodla, že obnoví zákon, který zakazuje hanobení prezidenta. Skupina komunistů (přiznaných i nepřiznaných) došla k závěru, že těch útoků na Miloše Zemana je už nějak moc a je třeba úřad prezidenta bránit pomocí zákona. Nyní se zdá, že zákon nemůže projít. Postavilo se proti němu vedení ANO.

Poslanci z řad ČSSD, KSČM, ANO a hnutí Úsvit přišli s opravdu šokujícím návrhem – psali jsme ZDE.

Chtěli vrátit do trestního zákona paragraf, který bude postihovat všechny občany, kteří se dopustí hanobení hlavy státu! To jsou praktiky, které nás vrací před rok 1989. A to zrovna slavíme 17. listopad!

Naštěstí se zdá, že tento zákon nemůže projít. Své ovečky totiž začal krotit šéf ANO Andrej Babiš (62). Takže poslanci ANO couvli a tento odpudivý zákon už podporovat nebudou.

„Předsednictvo hnutí ANO se distancuje od návrhu šedesáti čtyř poslanců, mezi kterými jsou i poslanci hnutí ANO, jímž chce část Poslanecké sněmovny obnovit trest za hanobení prezidenta. Těsně před výročím sametové revoluce, která ukončila 44 let komunistického režimu, považuje vedení hnutí takový krok za nepatřičný a zcela zbytečný,“ uvedlo hnutí ANO na svém Facebooku.

Je dobře, že tu ještě někdo chrání svobodu slova a svobodu kriticky myslet. Zda je dobře, že je to zrovna Andrej Babiš, už necháme na vás…

Související články

Další články