Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Babiš prosí lidi, aby věřili vakcíně: Nemocné si nevymýšlíme, situace je opravdu zlá

Zdroj: archiv A. Babiše
Koronavirus
Koronavirová situace podle Andreje Babiše není vůbec dobrá, a proto ve svém videopříspěvku "Čau lidi" opět zdůrazňoval důležitý význam vakcíny. Sám premiér byl prvním člověkem v Česku, který se nechal naočkovat, k čemuž nabádá i veřejnost. Zároveň vyjádřil politování nad částí lidí, kteří věří takzvaným fake news a nechtějí využít vakcínu. Ve svém nedělním příspěvku také nastínil, jak bude očkování probíhat.

„Ta koronavirová situace stále není dobrá. Když se podívám na to, jak to dnes vypadá v nemocnicích, tak máme stále v nemocnicích 4 226 hospita­lizovaných, na jednotkách intenzivní péče 744 osob. Celkově od začátku pandemie bohužel zemřelo 11 044 lidí. Je mi to velice líto. Musíme na to myslet,“ upozornil Andrej Babiš (66) v příspěvku „Čau lidi“, který zveřejňuje každou neděli na sociálních sítích.

Sám premiér byl proto mezi prvními, kdo se nechal naočkovat proti koronaviru. Spolu s Babišem využili možnosti vakcíny i válečná veteránka Emilie Řepíková a chirurg profesor Pavel Pafko. Ten podle premiéra prohlásil, že lidé věří lékařům až tehdy, když se dostanou na intenzivní péči, ale s očkováním si poradit nenechají. „A nerozumí tomu. Já s ním souhlasím. Prosím vás, skutečně, ptejte se vašich praktických lékařů. Očkování je konečně řešení proti pandemii covid-19,“ snažil se Babiš přesvědčit veřejnost.

Nikdo si nevymýšlí hospitalizované

Také si všiml toho, že lidé demonstrují proti nošení roušek, což premiéra značně rozladilo. „Doktoři na JIPce celý den bojují za životy našich spoluobčanů. Denně se tam lékaři několikrát převlékají, nemohou dýchat, jsou zpocení, dělají tam hodiny a hodiny… Tak snad si to nikdo nevymýšlí ty hospitalizované. Takže by bylo dobré, abychom si skutečně uvědomili, že tady jde o životy našich spoluobčanů,“ zdůraznil premiér.

„Ten vir si nikdo nevymyslel. Přišel, změnil nám životy, je maximálně zákeřný a my ho musíme porazit. Porazíme ho očkováním, porazíme ho vakcínou. Proto ti, kteří ještě nejsou přesvědčeni, mají samozřejmě ještě čas, aby uvěřili,“ doufá Babiš v to, že nakonec všichni lidé pochopí, že vakcína je cestou z pandemie.

Babiš také zdůraznil, že je Česko připravené na očkování, i když rozjezd je zatím pomalý. V první řadě vakcínu dostanou hlavně lékaři, sestry a ti, kteří bojují v první linii. „A samozřejmě i senioři a vojenští veteráni. Takže je jasný plán, jak budeme očkovat,“ řekl premiér.

Související články

Další články