Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Babiš promluvil o situaci v Afghánistánu: Je to špatné, musíme ochránit naše lidi

Andrej Babiš: Situace v Afghánistánu je špatná. Co dál?
Zdroj: Profimedia
Čau lidi

Andrej Babiš ve svém pravidelném pořadu shrnul události posledních dní. Zaměřil se hlavně na Afghánistán, kde situace není momentálně vůbec dobrá. Co premiér prozradil?

Ve svém pořadu Čau lidi začal premiér Andrej Babiš mluvit o situaci v Afghánistánu. Sešel se s ministrem zahraničních věcí Kulhánkem a přijal zásadní opatření: požádal všechny složky, které se účastní záchranné akce, která má ochránit životy českých diplomatů a zaměstnanců a také místních sil, aby tamní lidi ochránily.


Pokud by tam totiž jak diplomaté, tak i afghánští pracovníci na české ambasádě s rodinami zůstali, hrozí jim od povstaleckého hnutí Tálibán mučení a smrt. Přemístění do bezpečné zóny mají slíbeno i tlumočníci, kteří pomáhali českým vojákům. Islamisté z hnutí Tálibán obsadili okrajové části afghánské metropole Kábul, odkud se na poslední chvíli stále snaží uprchnout tisíce lidí.

Mluvčí povstaleckého hnutí sdělil, že bojovníci mají rozkaz vyhnout se krveprolití a čekat na dohodu o převzetí moci. Úřadující afghánský ministr vnitra ujistil, že změna ve vedení země se uskuteční nenásilně prostřednictvím předání moci přechodné vládě.

Kritika Pirátů

Babiš v pořadu Čau lidi také zkritizoval Pirátskou stranu a uvedl, že předseda Ivan Bartoš sice neustále vládu kritizuje, ale sám nemá ani základní ekonomické znalosti. Zareagoval také na to, jak Bartoš přirovnal Ústecký kraj k zaostalému Rumunsku. „Já tam byl poslední dobou často a určitě to tam jako v Rumunsku není,”​ nechal se slyšet Babiš.

Právě vyrážím do Ústeckého kraje se znovu potkávat s lidmi. Český Severozápad je bohužel v Evropě synonymem chudoby a začal zaostávat i za Rumunskem. Peníze, které má kraj dostávat, často nedostává, a když už, tak se rozkradou. ANO s tím za osm let ve vládě neudělalo nic. My to musíme změnit,“ napsal na své sociální sítě. Babiš dodal, že například na zdravotnictví dalo do tohoto kraje hnutí ANO veliké peníze. Komentáře Bartoše jsou tedy podle něj naprosto irelevantní.

Související články

Další články