Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Babiš pozdravil fanoušky ze Dnů NATO: Řešil nákup letadel, rakovinu i covidovou situaci

Andrej Babiš: Ve videu ze Dnů NATO řešil nákup letadel, rakovinu i covidovou situaci
Zdroj: profimedia
premiér

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném pořadu Čau lidi tentokrát pozdravil diváky z akce Dny NATO na mošnovském letišti. Ve svém příspěvku se tak věnoval armádní technice, ale zabrousil i do jiných témat.

Pravidelný pořad Čau lidi českého premiéra Andreje Babiše se tentokrát natáčel na Dnech NATO na letišti Mošnov. I kvůli tomu si premiér jako první z témat vybral stav armádního arzenálu. "Musím říct, že i když naši byli v Kábulu nejlepší, tak zachraňovali ty, které jsme chtěli zachránit, těmi starými Airbusy A-319. Za mnou vidíte i Airbus nový. Obrovská letadla, která přepravují obrovský počet nákladu a lidí. Myslím si, že naše armáda potřebuje nové letadlo. Nové letadlo, které i doletí dále," zmínil Babiš, že má v plánu nákup větších letadel.

Následně se však přesunul k jinému, o dost ožehavějšímu tématu. "Minulý týden jste určitě zaznamenali debatu ve Sněmovně ohledně tohoto prospektu na prevenci rakoviny. Opozice, zoufalá opozice, která o mně neustále lže, měla tu drzost říct, že něčeho zneužívám. Ničeho nezneužívám," pustil se Babiš do opozice, která kritizovala, že těsně před volbami měla Všeobecná zdravotní pojišťovna v plánu rozeslat pojištěncům brožuru o prevenci rakoviny s Babišovou fotografií.

"Takže není to prosím vás o volbách. Ano, a tenhle prospekt, který je strašně důležitý a jedinečný, a je to pro vás. Protože rakovina bude v roce 2035 největší příčinou úmrtí u nás bohužel. Ten prospekt je jedinečný v tom, že vznikal ve spolupráci s našimi renomovanými onkology. Tady jsou všichni. A prosím vás, ten prospekt opozice zakázala, takže ho dostanete až po volbách od pojišťoven. Ale platil to Úřad vlády. Stálo to asi 200 tisíc korun, a ještě k tomu nějaké fotky, to platilo ministerstvo zdravotnictví," dodal Babiš.

Apel na očkování a spor kvůli Bečvě

Následně se věnoval současné epidemiologické situaci, kdy čísla nakažených začínají opět stoupat: "Další věc, o které jsem vás chtěl informovat, je otázka epidemické situace, která je řekněme stabilizovaná. Ano, v nemocnicích je 158 lidí, z toho 40 na JIP. Nejdůležitější je, abyste věděli, že největší virová nálož je u mladých lidí. Bohužel se stále zvyšuje. Všichni, kteří jsou pozitivní nebo skončí v nemocnicích – 80 procent nejsou naočkovaní. Z těch dat je to jasně vidět," apeloval Babiš na lidi, aby se nechali očkovat.

"Prosím mladou generaci, aby se naočkovala. Protože z dat je jasné, že můžete nakazit svoje rodiče a prarodiče, u kterých může být ten průběh onemocnění i fatální bohužel. Takže prosím vás, zkusme to dodržovat. Covid ještě neskončil. Teď přichází posilovací dávka. Od zítra, od pondělí, by měli dostávat všichni, kteří byli očkováni před 8 měsíci, SMS, aby se přeočkovali," zmínil premiér start třetí dávky očkování.

Pozornosti Babiše neušlo ani vyšetřování havárie na řece Bečvě, přičemž obvinil opozici z politizace celé události. Faktem přitom je, že událost se doposud nevyšetřila a posudky některých odborníků zpochybňují oficiální závěry vyšetřovatelů. "Já skutečně považuji za nehoráznou drzost, že opozice svolala mimořádnou schůzi na 30. září k Bečvě, to je neuvěřitelné," rozčiloval se Babiš.

Související články

Další články