Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Babiš o prodloužení stavu nouze: Všichni chceme Vánoce, musíme zvládnout listopad, míní

Andrej Babiš.
Zdroj: Úřad vlády ČR
Nouzový stav
Premiér Andrej Babiš (66) prohlásil, že bude zřejmě nutné prodloužit nouzový stav. Ten v současné době trvá do začátku listopadu. Aby se národ mohl dočkat klidných vánočních svátků, je nutné zvládnout listopad. Předseda vlády navíc varoval, že pokud následující měsíc nedopadne dobře, bude hůř.

"Když lidi omezí kontakty, když omezíte kontakty a budete jen s rodinou a chodit do práce, ten vir se nepřenese," vyzval občany Babiš. "My to bez lidí nezvládneme," uvedl v rozhovoru. "My to můžeme zvládnout, pokud všichni lidé respektujou opatření, která jsme my navrhli, budou je dodržovat, a ta mobilita lidí je stále vysoká," připustil premiér. Prosil, aby lidé opravdu vše začali dodržovat.

"Všichni chceme mít Vánoce, chceme mít otevřené obchody a chceme, abychom chodili na trhy. A my to musíme zvládnout v rámci listopadu," uvedl premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Rádio Z. "Pokud to nezastavíme, pokud to nezploštíme, predikce nejsou dobré," doplnil s tím, že lidé jsou oproti jaru méně ukáznění.

Prodloužení nouzového stavu

"Budeme muset zřejmě prodloužit nouzový stav a bylo by skvělé, kdyby všechny firmy nařídily home office u těch, kteří můžou pracovat z domova," vylíčil předseda vlády na svém Twitteru. Stav nouze prozatím platí do 5. listopadu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy