Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Babiš o Prahu přišel, stověžaté mohou vládnout Piráti, TOP 09 a Praha sobě. Vyšachují vítěznou ODS?

Šéf Pirátů Ivan Bartoš má z volebních výsledků velkou radost.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Už v noci, kdy ještě nebylo sečteno 100 procent hlasů, některé strany začaly vyjednávat o podobě koalice v Praze. Rozložení sil na nově zvoleném magistrátě je velmi vyrovnané. Vítěznou ODS a poražené hnutí ANO dělí pouhá dvě křesla. A pokud se ostatní strany domluví, mohou obě uskupení skončit v opozici.

Česká pirátská strana, TOP 09 a Praha sobě. Tak může vypadat nová koalice, která bude v příštích čtyřech letech řídit Prahu. Vyjednávání jsou na samém počátku, předseda Pirátů Ivan Bartoš vidí ale tuto variantu jako velice schůdnou.

„Názor na to mám. Samozřejmě je to varianta, která by nejen po tom, co se předvádí v kampani, ale i po tom, jakou politiku reprezentuje ODS a ANO, byla přívětivější. Já bych tuto cestu, kdybych byl v tom vyjednávajícím týmu, preferoval. Ale já do toho ani jako člen Prahy zasahovat nemohu. Revizi toho vyjednaného dělá republikový výbor, který má 40 členů,“ řekl Bartoš pro server idnes.cz.

Výsledky voleb do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Piráti získali v pražském zastupitelstvu 13 křesel, TOP 09+STAN a Praha sobě jich mají shodně 12. V případě, že se strany dohodnou, nebude problém, aby vytvořili funkční koalici.

Vítězná ODS má 14 křesel v zastupitelstvu a Piráti spolupráci s ní nevidí jako reálnou. Zároveň se nepředpokládá, že by ODS spolupracovala s hnutím ANO, které skončilo poslední s 12 křesly. A kdyby náhodou ano, stejně by byl zapotřebí ještě třetí koaliční partner.

Všechny důležité informace o komunálních a senátních volbách naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat

Další články