Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Babiš má problém: Náměstí, kde chce rozdávat zmrzlinu, pokryly kříže za oběti covidu

Kříže na náměstí v Průhonicích
Zdroj: Petr Zewlakk Vrabec - Milion chvilek pro demokracii
protest

Dobrovolníci Milionu chvilek pro demokracii pomalovali kříži hlavní náměstí v Průhonicích, kde má mít v sobotu premiér Andrej Babiš (ANO) kampaň a autogramiádu své knihy. Kříže připomínají lidi zemřelé na covid.

Dobrovolníci spolku Milion chvilek pro demokracii začali v sobotu šest hodin ráno malovat kříže před zmrzlinárnou na hlavním náměstí v Průhonicích. Od 10:00 tam měl pemiér Andrej Babiš v místní zmrzlinárně rozdávat zmrzlinu v rámci své kampaně. Pořádá zde i autogramiádu své knihy Sdílejte, než to zakážou!.

Křížky na náměstí chce hnutí ukázat realitu Babišovy vlády v kontrastu s jeho kampaní, sdělila ČTK mluvčí Milionu chvilek pro demokracii Hana Strašáková.

"Stejně jako značná část veřejnosti jsme znechuceni kampaní pana premiéra. S úsměvem od ucha k uchu se předvádí, jako by se nikdy nic nestalo. Přitom má on a jeho vláda na svědomí nezvládnutou pandemii, při které zemřelo přes třicet tisíc lidí,” řekl k sobotnímu happeningu místopředseda Milionu chvilek Jiří Jakub Zévl.

Kříže připomínající oběti covidu byly také v březnu na pražském Staroměstském náměstí. Celkem zde dobrovolníci namalovali na dlažbu 25 000 bílých křížků. I tehdy se jednalo o iniciativu Milionu chvilek, připojila se i řada zástupců veřejnosti.

Související články

Další články