Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Babiš má nový plán, jak přesvědčit Zemana: Staněk odejde, ale Šmarda ministrem nebude

Zdroj: facebook
politika
Premiér Andrej Babiš (ANO) plánuje na čtvrteční schůzi prezidentovi Miloši Zemanovi navrhnout nové jméno na post ministra kultury. Antonín Staněk své křeslo opustí, ale Michal Šmarda novým ministrem nebude. Předseda ČSSD Jan Hamáček to ale odmítá a na Šmardovi trvá.

Ve čtvrtek proběhne schůze, které se zúčastní prezident Miloš Zeman (74) a premiér Andrej Babiš (64). Hlavním tématem bude změna ministra kultury. Nyní je na tomto postu Antonín Staněk, který má být odvolán. ČSSD ho chce nahradit místopředsedou strany Michalem Šmardou, nicméně prezident ho do funkce odmítá jmenovat.

Deník Právo přišel s informací, že premiér Babiš už údajně pracuje na jiném plánu. ČSSD podle důvěryhodného zdroje z okolí premiéra navrhne někoho jiného než Šmardu. Dle všech informací Antonín Staněk oznámí rezignaci v pátek při setkání s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.

Sám premiér se deníku k věci prozatím nechtěl vyjádřit s tím, že to bude komentovat až po čtvrteční schůzi s prezidentem. Vládní krize trvá už několik týdnů a jak to celé dopadne se dozvíme až koncem týdne.

Související články

Další články