Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Babiš lže, ať skončí jako premiér: Václavák zaplnili demonstranti, přijít chtělo až 70 tisíc lidí

+ Dalších 12 fotografií
Demonstrace
Obří demonstrace proti Andreji Babišovi (ANO, 64) byla na čtvrteční devatenáctou hodinu svolána na pražské Václavské náměstí. Kvůli zájmu ohromného množství lidí musela být přesunuta z původního Malostranského náměstí. O čtyři hodiny se posouval i začátek, původně se měli demonstranti sejít už ve tři odpoledne.

Až 70 tisíc lidí přislíbilo na Facebooku účast na čtvrteční demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi (64). Václavské náměstí v Praze bylo ve čtvrt na osm zaplněno přibližně z poloviny.

Lidé požadují okamžitou Babišovu demisi. Demonstrace byla svolána kvůli událostem tohoto týdne, kdy byla zveřejněna zpověď premiérova syna Andreje Babiše mladšího (35). Ten tvrdí, že měl být kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na ukrajinský Krym.

Náměstím rezonuje hlasitý pískot i křik a hesla jako „Demisi!“ nebo „StB“. V davu jsou vidět i transparenty s nápisy „Babiš lže!“ či „Místo syna na Krymu raději fotra do krimu!“.

Pořadatelé demonstrace na Václavák pozvali i zástupce všech demokratických stran. Dorazil třeba předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Další protest má proběhnout v sobotu, kdy se vzhledem k výročí událostí 17. listopadu 1989 očekává ještě masivnější účast.

Mohlo by vás zajímat

Další články