Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Babiš koupil podíl Agrofertu v hodnotě 368 milionů jen za 2,5 milionu. Kdy? Za vlády Zemana!

Babiš koupil podíl v Agrofertu velmi výhodně.
Zdroj: profimedia.cz
Kolem ministra financí Andreje Babiše to poslední dobou pořádně vře. A na povrch vyplouvají nové šokující informace ohledně financování jeho byznysu. Například že Babiš koupil podíl Agrofertu v hodnotě 368 milionů jen za 2,5 milionu. A to vše za vlády Miloše Zemana! Na skutečnost upozornili Reportéři ČT.

Andrej Babiš nakoupil akcie v Agrofertu od společnosti Spolana Neratovice za podmínek pro společnost hodně nevýhodných. Podíl měl podle pořadu Reportéři ČT nakoupit pouze za 2 a půl milionu korun!

Přitom jeho podíl má hodnotu 368 milionů. Spolana tak tímto obchodem přišla o 365,5 milionu korun, které by zadlužené chemičce finančně hodně pomohly. Oddlužení jí pak zaplatili daňoví poplatníci.

Tato velmi výhodná koupě pro Andreje Babiše se stala v době, kdy vedl vládu Miloš Zeman. Zajímavé na celé transakci je to, že v té době bylo v Agrofertu 56 milionů nerozděleného zisku. A tak když Babiš koupil 10 procent společnosti, získal nárok na deset procent tohoto zisku.

Tedy za 2,5 milionu získal nárok na 5,6 milionu plus podíl na majetku v hodnotě 360 milionů korun k tomu. Reportéři ČT navíc zjistili, že Babiš v té době nemohl mít svoje legálně vydělané peníze na koupi podílu.

Související články

Další články