Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Babiš je debil, řekla ministryně Maláčová. Kalousek ji pak kritizoval

Zdroj: Se souhlasem Jany Maláčové
Andrej Babiš
Na adresu Andreje Babiše (ANO) se snáší v poslední době vlna tvrdé kritiky. Lidem totiž například vadí, že premiér před podzimními volbami zlehčoval koronavirovou situaci, kterou značně podcenil. Podobně to vidí i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Té během natáčení rozhovoru uteklo, že je v Česku kvůli Babišovi bordel a premiéra navíc označila za debila. Maláčová si totiž myslela, že kamery jsou vypnuté.

Čeští voliči už vědí, co si myslí ministryně Jana Maláčová o svém vládním kolegovi Andreji Babišovi (66). Při natáčení rozhovoru pro pořad České televize 168 hodin ji totiž ujela pořádně nelichotivá slova na adresu premiéra.

V momentě, kdy rozhovor skončil, si Maláčová myslela, že jsou kamery vypnuté. Chtěla se tak se štábem podělit o svůj názor na Babiše. „To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout,“ řekla ostře ministryně novinářům mimo kameru. „To je debil, pardon, s prominutím,“ dodala na závěr a rozloučila se. Maláčová vůbec netušila, že se vše pořád točí.

Kalousek si rýpnul do Maláčové

Uklouznutí Maláčové si všiml i předseda opoziční strany TOP 09 Miroslav Kalousek. Jak bývá jeho dobrým zvykem, celou situaci tradičně okomentoval na sociálních sítích.

"Paní ministryně Jana Maláčová prohlásila v České televizi, že pan předseda vlády Andrej Babiš je debil. Přemýšlím, jak pojmenovat ministry, kteří jsou ochotni být ve vládě člověka, o kterém chovají toto přesvědčení," pustil se s ironií do Maláčové Kalousek.

Maláčová tak vyvolala pořádné pozdvižení, které se nejspíš neobejde bez odezvy. Ve vládě to totiž už nějakou dobu vře a lze očekávat, že premiér bude minimálně požadovat omluvu.

Související články

Další články