Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Babiš je debil, řekla ministryně Maláčová. Kalousek ji pak kritizoval

Babiš je debil, řekla ministryně Maláčová. Kalousek ji pak kritizoval
Zdroj: Se souhlasem Jany Maláčové
Andrej Babiš
Na adresu Andreje Babiše (ANO) se snáší v poslední době vlna tvrdé kritiky. Lidem totiž například vadí, že premiér před podzimními volbami zlehčoval koronavirovou situaci, kterou značně podcenil. Podobně to vidí i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Té během natáčení rozhovoru uteklo, že je v Česku kvůli Babišovi bordel a premiéra navíc označila za debila. Maláčová si totiž myslela, že kamery jsou vypnuté.

Čeští voliči už vědí, co si myslí ministryně Jana Maláčová o svém vládním kolegovi Andreji Babišovi (66). Při natáčení rozhovoru pro pořad České televize 168 hodin ji totiž ujela pořádně nelichotivá slova na adresu premiéra.

V momentě, kdy rozhovor skončil, si Maláčová myslela, že jsou kamery vypnuté. Chtěla se tak se štábem podělit o svůj názor na Babiše. „To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout,“ řekla ostře ministryně novinářům mimo kameru. „To je debil, pardon, s prominutím,“ dodala na závěr a rozloučila se. Maláčová vůbec netušila, že se vše pořád točí.

Kalousek si rýpnul do Maláčové

Uklouznutí Maláčové si všiml i předseda opoziční strany TOP 09 Miroslav Kalousek. Jak bývá jeho dobrým zvykem, celou situaci tradičně okomentoval na sociálních sítích.

"Paní ministryně Jana Maláčová prohlásila v České televizi, že pan předseda vlády Andrej Babiš je debil. Přemýšlím, jak pojmenovat ministry, kteří jsou ochotni být ve vládě člověka, o kterém chovají toto přesvědčení," pustil se s ironií do Maláčové Kalousek.

Maláčová tak vyvolala pořádné pozdvižení, které se nejspíš neobejde bez odezvy. Ve vládě to totiž už nějakou dobu vře a lze očekávat, že premiér bude minimálně požadovat omluvu.

Související články

Další články