Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Babiš i Prymula chtějí nouzový stav: Podle opozice vláda selhala a s vyhlášením nesouhlasí

Babiš i Prymula chtějí nouzový stav: Podle opozice vláda selhala a s vyhlášením nesouhlasí
Zdroj:
Předchozí Další
Nouzový stav
Ministr zdravotnictví Roman Prymula má vládní kolegy v úterý seznámit s návrhem na vyhlášení nouzového stavu. Opozice s vyhlášením nouzového stavu nesouhlasí, protože k tomu za současné situace nevidí důvod. Podle opozičních politiků to ukazuje na fakt, že si vláda s koronakrizí nezvládá poradit. Sněmovna má pravomoc nouzový stav vyhlášený vládou zrušit.

Ve středu se sejde vláda na mimořádném jednání, jehož hlavním tématem bude nouzový stav Navrhnout jej chce ministr zdravotnictví Roman Prymula, který má ze strany předsedy vlády Andreje Babiše plnou podporu. Opoziční politici však s vyhlášením nouzového stavu nesouhlasí.

Selhání vlády

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová pro Právo uvedla, že vláda selhala a snaží se špatnou situaci řešit nestandardními kroky, ačkoli ji měla předvídat už před několika týdny. "Vyhlášení nouzového stavu není nic jiného než přiznání absolutního nezvládnutí situace, čemuž se dalo předejít," sdělila.

Šéfka TOP 09 také připomněla, že premiér a ministři ještě před pár dny říkali, že nouzový stav vyhlašovat nebudou. "Najednou v televizní debatě to premiér vyhlašuje. Obavám se, že je to předzvěst izraelského scénáře, před čímž několik týdnů varujeme," upozornila Pekarová Adamová. V Izraeli platí celostátní uzávěra od minulého týdne.

Ani šéf hnutí STAN Vít Rakušan nevidí důvod k podpoře vlády ve vyhlášení nouzového stavu. "Nepodpoříme to, pro nouzový stav nevidíme za současné situace důvod. Běžná opatření lze aplikovat i bez nouzového stavu, tím se omezují ústavní práva. Tak se ptám - copak se tady chystá?" popsal pro Právo Rakušan.

Nouzový stav nepodporuje ani předseda SPD Tomio Okamura. "Teď k tomu nevidíme důvod," uvedl.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy