Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Babiš hodil tonoucímu Sobotkovi jediné stéblo! Šéf ČSSD hraje o všechno! Je to jeho poslední riziková možnost

Kdo se bude nakonec smát?
+ Další 3 fotografie
GLOSA: ČSSD v předvolebních preferencích ztrácí, ANO posiluje. Hnutí Andreje Babiše má obrovskou šanci, že v podzimních volbách zvítězí s obrovským náskokem. Bohuslav Sobotka byl zoufalý a věděl, že se blíží jeho politický konec. Zoufalí lidé dělají zoufalé věcí. A věří v zázrak. A zázrak občas přijde. Ale jen občas. Přežije Sobotka svou politickou smrt?

Slabý premiér a slabý předseda ČSSD. To je Bohuslav Sobotka. Proti němu stojí rozjetý buldozer Andrej Babiš (62) a jeho politická firma ANO.

Kdyby nyní byly volby, tak je ČSSD bez šance a voličské hlasy vynesou do premiérského křesla Andreje Babiše. Jenže volby nyní nejsou. Jsou až na podzim. To není mnoho času, ale pořád je tu prostor pro nějaký zázrak. Zdá se, že Sobotka vsadil vše na jednu kartu. Je to riziková karta. Ale je to jediná možnost, jak Babiše porazit. Nebo urvat alespoň remízu.

Submisivní Sobotka se zatím svého podřízeného ministra financí velmi bál. Chtěl s ním vládnout, ale neuměl ho ovládat. To neumí pořád. Jenže i vyděšené zvířátko umí kousnout.

Bohuslav Sobotka je pejsek zahnaný do kouta. A najednou začal cenit zuby. Třásl se jako ratlík už hodně dlouho. Nyní bude muset kousnout, jinak nemá šanci a nepřežije.

Pomyslné stéblo, které může Sobotkovi zachránit volby, mu hodil sám Babiš. Jde samozřejmě o ty miliony, které Babišovi už několik týdnů létají v účetnictví sem a tam.

Vrčící Sobotka nyní chce, aby šéf ANO do konce dubna vysvětlil své obchodní transakce. Když Babiš odmítne, tak Sobotka udělá…

Co vlastně udělá? To je ta základní otázka.

Co Bohuš udělá, až se mu Andrej zase vysměje? Sobotka má několik možností. Může jít do dalšího střetu s Andrejem, který bude velmi bolet a jehož výsledkem zřejmě budou předčasné volby. A taky možná nové vyšetřování kolem OKD. Nebo si Bohuš jen tak zavrčí a pak stáhne ocas, jak je ostatně jeho zvykem.

Voliči to budou vnímat. Sobotka má poslední šanci ukázat, že má koule. Možná to pak volič ocení. A nebo také ne. Sobotka ví, že je to velké riziko. Ale také je to poslední šance. Sobotka se topí. Je to ratlík zmáčknutý v koutě, ale vzpomněl si, že má zuby… Tak co, kousne?

Mohlo by vás zajímat

Další články