Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Babiš hájil barvy Česka v Bruselu: Kdo tu bude žít, o tom si rozhodneme sami!

Zdroj: Facebook.com
Premiér Andrej Babiš (63) rezolutně odmítá tvrzení, že by Česko přijetím několika migrantů chtělo přinutit Evropskou komisi, aby stáhla žalobu kvůli kvótám na přijímání uprchlíků. Jednotlivé státy mají mít svobodnou volbu při výběru zájemců o práci, prohlásil v Bruselu.

Česko, Polsko a Maďarsko se musí obhajovat. Komise je poslala k unijnímu soudu kvůli odmítání programu rozdělování zájemců o azyl podle určených kvót. Je možné, že Česko dostane vysokou jednorázovou pokutu. Slovensko se řízení vyhnulo, jelikož Bratislava nabídla do programu včas volná místa.

Babiš nechce uprchlíky přijímat hlavně principiálně. „Nemůžeme vyřešit pokutu tím, že si vezmeme 20 uprchlíků. Je nepřijatelné, aby nám někdo vnucoval, kdo u nás bude pracovat nebo žít, my si to zkrátka chceme vybrat sami, kvóty jsou špatně od počátku, ale komise je v tom zacyklená,“ prohlásil premiér.

Před zahájením summitu EU se Babiš sešel v Bruselu s Donaldem Tuskem, předsedou Evropské rady, a pochválil ho za jeho názory ohledně mechanismu migračních kvót, které Tusk kritizuje.

Nejen Česko, ale i další země střední a východní Evropy odmítají uprchlíky, myslí si Babiš. Proběhl přesun jen 32 000 osob z původních 160 000. Česko převzalo pouze dvanáct lidí. Babiš Tuska ocenil a dodal, že šéf Evropské rady má odvahu říct to, co si údajně všichni myslí.

Související články

Další články