Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Babiš dál provokuje Čapím hnízdem… Právě tady proběhne veselka s Monikou

Bude to hodně sledovaná svatba.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 26 fotografií
Čapí hnízdo je pro Babiše citovou záležitostí, i když má kvůli farmě samé nepříjemnosti. Právě tady si Andrej a Monika řeknou ANO.

Svatba ministra financí Andreje Babiše a jeho partnerky Moniky se bude konat na Čapím hnízdě. Portálu Novinky.cz to potvrdil sám Babiš. Farmu přitom stále prověřuje Evropský úřad pro boj proti podvodům kvůli podezření z dotačních podvodů.

„Samozřejmě, kde jinde by to mělo být, když to tak všichni zpopularizovali,“ odpověděl Andrej Babiš Novinkám. Svatbu oznámil pár nedávno a také se svěřil, že proběhne pouze v kruhu rodinném.

Nebudou přítomni ani kolegové z politiky, ani prezident republiky Miloš Zeman. „Moniku znám už 26 let a neumím si svůj život bez ní představit,” vyjádřil se k žádosti o ruku před časem Babiš.

Čapí hnízdo u Olbramovic na Benešovsku zatím prošetřuje jak Evropský úřad pro boj proti podvodům, tak policie. Farma patřila pod firmu Agrofert na přelomu roku 2007 a 2008. Později však změnila formu vlastnictví a nebylo možno dohledat majitele. Díky tomu dosáhla na evropskou dotaci určenou pro malé a střední podnikatele, na které by gigant jako Agrofert neměl nárok. Po několika letech se vrátila zpátky Agrofertu. Ministr Babiš toto nařčení dlouhodobě odmítá.

Související články

Další články