Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Babiš chce uznávat najednou i protilátky: Že je má jeho dcera, je jistě čirá náhoda

Babiš chce uznávat najednou i protilátky: Že je má jeho dcera, je jistě čirá náhoda
Zdroj: Showpix
koronavirus

Kromě očkování, negativního testu nebo potvrzení o prodělání covidu by se již brzy mohly uznávat i protilátky, které si tělo samo vytvoří při kontaktu s virem. Uvedl to v úterý premiér Andrej Babiš (ANO), podle kterého má vysokou hladinu protilátek třeba jeho dcera Vivien.

V současné době se při návštěvě restaurace nebo kina musíte prokázat ukončeným očkováním, negativním testem nebo potvrzením o prodělání nemoci covid-19. Podle premiéra Andreje Babiše by však mohla přibýt další možnost: vysoká hladina protilátek.

Babiš to řekl v úterý ve vysílání CNN Prima News. Vysoké protilátky proti covidu má podle něj i jeho dcera Vivien, která se prý kvůli tomu zatím nenechala očkovat. „Bohužel, i když teď je to výhoda, jsme nejpromořenější národ na světě na počet obyvatel. Výhodu by měli mít i lidé, kteří nemoc prodělali a mají protilátky. To ještě musí dořešit klinická skupina,“ řekl Babiš pro CNN Prima News. Zatímco jeho syn Frederik již dostal první dávku očkování, dcera Vivien zatím vakcínu kvůli vysoké hladině protilátek nedostala.

Ministerstvo zdravotnictví však ještě na začátku července změnu v tomto ohledu vylučovalo. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) zatím chybí odborná mezinárodní shoda na hladině těchto protilátek. „Pokud bude odborné stanovisko na mezinárodní úrovni, budeme ho aplikovat. Není to věc, která je uzavřená,“ uvedl však podle serveru Blesk.cz ministr možnost, že by k uznávání protilátek nakonec přece jen svolil.

To, že test na protilátky není uznávaný jako potvrzení o bezinfekčnosti, označil Nejvyšší správní soud koncem června za diskriminační.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy