Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Babiš chce sestavit funkční a efektivní vládu: S nabídkou spolupráce oslovil všechny strany

Andrej Babiš chce funkční a efektivní vládu!
Lídr hnutí ANO Andrej Babiš po svém fenomenálním vítězství oslovil všechny strany, které se dostaly do poslanecké sněmovny, s tím, že jim nabídl spolupráci. A v žádném případě nezahálí. Večer po volbách se sešel výbor hnutí ANO a byla určena trojice vyjednávačů, sdělil novinářům Andrej Babiš.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (63) slaví velké vítězství v letošních volbách. Jeho strana měla od začátku průběžného sčítání hlasů enormní náskok před všemi ostatními. ANO nakonec získalo necelých 30 procent hlasů a stanulo tak na první příčce.

Babiš po svém vítězství rozhodně nezahálí. Ještě včera večer se sešel výbor hnutí ANO a byla určena trojice vyjednávačů. Předseda strany totiž nabídl spolupráci všem stranám. Informoval o tom server TN.cz.

Andrej Babiš se nechal slyšet, že jeho cílem je hlavně sestavit funkční a efektivní vládu. Podle místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka nechce jít hnutí do vlády s komunisty a hnutím Svoboda a přímá demokracie.

„Náš největší problém ve fungování státu a samosprávy je koaliční uspořádání. Bohužel nemáme většinový systém, který bychom potřebovali, aby stát, vláda a samosprávy fungovaly efektivně,“ řekl Babiš s tím, že není příliš nadšený, že se do sněmovny dostalo tolik stran.

Související články

Další články