Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Babiš chce přispět žákům na školy v přírodě: Ulehčí to rodičům. Rozpočet to snese

Babiš chce přispět žákům na školy v přírodě: Ulehčí to rodičům. Rozpočet to snese
Zdroj: archiv A. Babiše
Školy v přírodě
Premiér Andrej Babiš chce příspěvek pro studenty, aby mohli vyrazit na školu v přírodě. Pokud Babišův návrh vláda schválí, na každého žáka, jež má vyrazit na školu v přírodě, připadne příspěvek ve výši 2 500 korun. Ulehčilo by se tak jak rodinám tak provozovatelům areálů.

Premiér Andrej Babiš chce vládě představit návrh, který by podpořil školy v přírodě. Každému žákovi by stát vyplácel příspěvek ve výši 2 500 tisíce korun. Premiér se inspiroval v sousedním Slovensku, kde příspěvky pro studenty na školy v přírodě poskytují. Příspěvek by dostávali žáci prvních až devátých tříd základních škol.

"Jsem přesvědčen, že je to potřeba udělat i u nás. Rozhodl jsem se, že půjdu na vládu za kolegy a budu navrhovat, abychom i my jako stát přispívali dětem do škol v přírodě. Je to fajn pro děti, podpoříme tím rodiny, které si to ne všechny můžou dovolit. Bylo by fajn, aby se nestalo, že provozovatelé areálů se dostanou do ekonomických potíží. Pokud to funguje u sousedů, tak u nás by bylo dobré to zavést," uvedl Babiš. Státní rozpočet by to podle jeho slov snesl.

Babiš věří, že by se tak hodně ulehčilo rodinám, které se kvůli koronavirové pandemii dostaly do komplikované finanční situace a zaplatit dětem školu v přírodě si nemohou dovolit. Svůj nápad už předložil ministru školství Robertu Plagovi.

Zároveň premiér dnes řešil problém se zástupci provozovatelů, kdy rodiče letos zaplatili zálohy školám pro školní pobyty v přírodě dřív, než přišla pandemie koronaviru. "Školy to poslaly dál provozovatelům, ti měli nějaké náklady. Někteří (ředitelé) akceptovali posun (pobytů), někteří to ale nechtějí akceptovat. Chápu, pokud jsou to děti v posledním ročníku, ale bylo by fajn, kdyby se našlo řešení," sdělil Babiš.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy