Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Babiš a Zeman ve sporu: Rozdělil je Izrael

Na tomhle se asi neshodnou!
V české politice to opět vře. Premiér Andrej Babiš mluvil v pátek s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o zahraničních věcech. Jasně vyjádřil svůj nesouhlas s prezidentem České republiky Milošem Zemanem. Ten totiž před pár dny podpořil amerického prezidenta Donalda Trumpa v jeho názoru, že Jeruzalém je jasným hlavním městem Izraele.

"Mluvil jsem telefonicky asi deset minut s paní Merkelovou. V rámci Evropy máme nějaké zájmy, asi jsme tomu nevěnovali v minulosti pozornost,“ sdělil premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš (63) v rozhovoru pro iDNES.cz.

Ještě navíc Andrej Babiš sdělil, že pozice české vlády bude jiná. K telefonátu mezi Merkelovou a Babišem došlo z toho důvodu, že německá kancléřka se rozhodla Babišovi pogratulovat k jeho funkci premiéra.

Andrej Babiš se distancoval od výroku prezidenta Miloše Zemana (73), který podpořil Donalda Trumpa v jeho rozhodnutí udělat z hlavního města Izraele Jeruzalém.

Mohlo by vás zajímat

Další články