Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Babiš a ANO pod palbou opozice: Až do roztrhání těla, ale vašeho, říká Pekarová Adamová

Zdroj: Profimedia
Rekace

Hnutí ANO oficiálně zahájilo volební kampaň. Předseda strany Andrej Babiš na brífínku mimo jiné slíbil vyšší důchody nebo snížení státního dluhu. Program kampaně s názvem Až do roztrhání těla ale představitelé opozice tvrdě odsoudili. "Pro kampaň se hodí jiný název: Až do roztrhání VAŠEHO těla," uvedla pro eXtra.cz předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Andrej Babiš spolu s hnutím ANO půjde do letošních voleb do Poslanecké sněmovny se sloganem "Až do roztrhání těla". "Pro kampaň se hodí jiný název: Až do roztrhání VAŠEHO těla," cupuje heslo Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

"Na státní penězovody přisátý Andrej Babiš během své vlády promrhal dobré časy a na ty horší zemi nepřipravil, nezvládl ochránit životy 30 tisíc lidí během pandemie, zavřel školy na nejdelší dobu v Evropě, zlikvidoval malé živnostníky a do státní kasy navrtal tak velkou díru, že splácení dluhu zatíží ještě naše vnuky," vyčítá premiérovi politička.

Bartoš premiéra odsoudil

Podobně to vidí i šéf Pirátů Ivan Bartoš, který označil zahájení kampaně za jeden velký protimluv. "Premiér Babiš se chce rvát za lidi, kterých nechal přes 30 tisíc zbytečně zemřít? Nebo za podnikatele, na které zaklekává a nechal je v pandemii krachovat? Slibuje snížení státního dluhu, který vyhnal do rekordní výšky? Celé mi to po osmi letech vládnutí ANO přijde absurdní a věřím, že na takovou demagogii Babišovi už voliči neskočí," říká pro eXtra.cz Bartoš.

Předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku zase překvapila konfrontace Andreje Babiše mladšího s jeho otcem, ke které došlo po brífinku. "Otec se setká se synem a musí stát za ochrankou? Je mi smutno, že k takové situaci dojde, to je něco, co žádný rodič nemůže přejít jen tak, krev není voda a setkání s dětmi má vypadat úplně jinak," napsal na Twitteru Jurečka.

Související články

Další články