Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Babička z Gilmorek se do důchodu ještě nechystá: Kelly Bishop vypadá na svůj věk skvěle

Zdroj: Photo © Netflix
+ Další fotografie
NAROZENINY
Co vám říká jméno Kelly Bishop? A co takto Emily Gilmore?! Tato dáma, která se proslavila díky své roli v úspěšném seriálu Gilmorova děvčata, v neděli slaví své 77. narozeniny. Na svůj věk ale rozhodně nevypadá. Není se však čemu divit, stále se totiž udržuje v parádní kondici.

K herectví se dostala ve třiadvaceti letech, kdy se začala objevovat v muzikálech na Broadwayi. Velký úspěch zaznamenala díky roli sexy dívky v A Chorus Line, za což získala několik prestižních ocenění včetně ceny Tony.

Kelly Bishop jako Emily Gilmore

Divadelní prkna však po čase opustila a vydala se bojovat o svou hereckou budoucnost do Los Angeles. Její plán vyšel a Kelly Bishop se tak začala objevovat jak ve filmech, tak i v seriálech.

K popularitě ji vystřelila role matky a babičky Emily Gilmore v oblíbeném seriálu Gilmorova děvčata. Její seriálovou dcerou byla Lorelai, kterou ztvárnila Lauren Graham a s níž si užila své. Emily však vždy byla pyšná na svou vnučku Rory, kterou v seriálu ztvárnila Alexis Bledel. První klapka oblíbeného seriálu padla už před jednadvaceti lety a na televizních obrazovkách běžel až do roku 2007.

Kelly Bishop v návratu Gilmorek

Poté, co skončila éra Gilmorek, se Kelly Bishop objevila ve dvou dílech kriminálky Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Pak ji diváci mohli sledovat v seriálu Bunheads, kde si zahrála jednu z hlavních postav.

Ve filmu si naposledy zahrála v roce 2014, kdy se objevila ve snímku Saint Janet. V roce 2016 pak Netflix vysílal pokračování Gilmorek pod názvem Gilmorova děvčata: Rok v životě, kde si tak znovu zahrála po boku svých oblíbených kolegů.

V osobním životě je Kelly Bishop podruhé vdaná. Jejím prvním manželem byl Peter Miller a v roce 1981 se po jejím boku u oltáře objevil Lee Leonard, se kterým společně žije v New Jersey. Kelly je taky velkou milovnicí zvířat, zahradničení a turistiky. Ve volném čase se věnuje pilates či aerobiku a i ve svém věku se neustále udržuje ve skvělé formě.

Související články

Další články