Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Babička z Berounska se bála nákazy koronavirem: Vypila proto dezinfekci AntiCovid

Babička z Berounska se bála nákazy koronavirem: Vypila proto dezinfekci AntiCovid
Zdroj:
+ Další fotografie
Pozoruhodný případ
Až neuvěřitelný případ museli v průběhu minulého týdne řešit středočeští záchranáři. Vyjížděli do domova důchodců k ženě, která nepřetržitě zvracela. Zdravotníkům se nakonec žena přiznala, že ze strachu z nákazy koronavirem vypila dezinfekční prostředek AntiCovid.

Opravdu pozoruhodným případem se zabývali středočeští záchranáři. Posádka rychlé zdravotnické pomoci vyjížděla minulý týden ze Zdic do domova seniorů na Berounsku. Záchranáři našli na pokoji ženu, která nekomunikovala a neustále zvracela.

Ošetřující personál záchranářům sdělil, že žena nebyla schopna chůze a ze společenské místnosti jí museli pomáhat. Dále je informovali, že z hrnku na kávu byl cítit zvláštní zápach.

"Po vyšetření a zajištění pacientky záchranáři doslova očicháním dospěli k závěru, že se jedná o dezinfekci. Podle pachu pak i určili druh dezinfekce a našli zásobník umístěný nedaleko společenské místnosti, ve kterém byl AntiCovid," napsala Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje na sociální síti.

Pacientka byla i se vzorkem hrnečku transportována do hořovické nemocnice. Žena se později sama přiznala, že vypila zhruba 200 ml dezinfekčního prostředku AntiCovidu s obavou z nákazy Covid-19 a že se tak chtěla nákaze bránit. "Dezinfekci si "napumpovala" do hrnečku s kávou ze zásobníku," uvedli záchranáři.

Nakonec středočeští záchranáři upozornili všechny, aby apelovali na bezpečí důchodců v jejich okolí. "Znovu prosíme - promluvte si se svými staršími rodinnými příslušníky. Bojí se nemoci, bojí se, protože ví, že patří do rizikové skupiny, neumí si vyfiltrovat informace, které se na ně valí z médií. Potřebují se (klidně i opakovaně) svěřit, potřebují vaši radu a uklidnit," dodali záchranáři.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy