Princ Harry na chvíli opustil svou kočičku Meghan Markle (36) a zamířil do australského Sydney, aby zahájil odpočet do příštích Invictus Games. Jedná se o sportovní událost zraněných vojáků, kterou založil sám princ.

Harryho návštěvu australské metropole si nemohla ujít Daphne Dunne, vdova po válečném hrdinovi Albertu Chownovi, který ve 24 letech zemřel během druhé světové války. Setkali se už v roce 2015. Sedmade­vadesátiletá stařenka tolik toužila si s Harrym znovu promluvit, že na něj plna odhodlání čekala sedm hodin v dešti na ulici.

Vnuk královny Alžběty II. (91) má železnou paměť na obličeje, a tak Daphne okamžitě poznal. Zamířil k ní a objektivy fotoaparátů zachytily jejich dojemné obětí. „Objal mě, políbil a řekl, že mě zase rád vidí,“ prozradila žena. Dokonce Harryho pozvala na pivo, ale princ se omluvil s tím, že bohužel nemá čas.

Daphne a Albert byli manželé pouhý rok, když jí milovaný muž zemřel ve válce. Harry si stařenku zamiloval a díky jejímu silnému životnímu příběhu na ni snad do smrti nezapomene.