Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Babí léto v plném proudu: Tento týden nás čekají rekordně teplé dny a slunečné počasí

Babí léto v plném proudu: Tento týden nás čekají rekordně teplé dny a slunečné počasí
Zdroj: pixabay.com
předpověď počasí
Léto se pomalu ale jistě blíží ke konci, vyšší teploty se však stále drží. Do Česka přišlo babí léto a i tento týden bude kralovat. Lidé se mohou připravit na rekordně teplé počasí, vysoké teploty a prosluněné dny. Příjemných teplot bychom si měli užít co nejvíce, protože koncem týdne a začátkem dalšího by se počasí mělo začít kazit.

"Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková výše nad východní Evropou, která zeslábne. Nad západní Evropou se bude prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu a po její přední straně k nám bude v první polovině tohoto týdne proudit teplý vzduch od jihozápadu. Přes západní Evropu bude postupovat zvlněná studená fronta, která ve středu začne od západu ovlivňovat počasí u nás," informuje Český hydrometeorologický ústav.

V pondělí očekávejme jasno nebo skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy nebo i nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, zejména na jihozápadě ojediněle až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, na jihozápadě při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Ráno na jihozápadě místy, jinde ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, v západní polovině Čech ojediněle až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

Ve středu se ovšem začne pozvolna ochlazovat. Očekávejme polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

V pátek by se mělo počasí bohužel zkazit úplně. Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na východě ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 19 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy