Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Babí léto končí: Česko bude bojovat s vichřicí a mrazy

+ Další fotografie
Počasí
Doposud jsme byli zvyklí na příjemné podzimní teploty. Bohužel se s takovým počasím můžeme rozloučit. Uprostřed týdne do Česka dorazí silný vítr a první mrazy. Podle meteorologů můžeme očekávat prudké ochlazení a na horách sníh. Slunečné období vystřídají občasné srážky.

Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu se začátkem týdne ochladí a přijdou první mrazíky. V pondělí bude jasno až polojasno, na severovýchodě až zataženo nízkou oblačností. V noci a ráno místy mlhy, ojediněle i mrznoucí, které se budou během dopoledne rozpouštět. Odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti a postupně na většině území déšť nebo přeháňky, na jihovýchodě srážky až později večer. V severozápadní polovině území večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až –1 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na severovýchodě kolem 11 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C.

V noci a ráno v úterý očekávejme polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, na jihovýchodě zpočátku oblačno až zataženo a místy déšť. Od severu oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky.

Zpočátku mírný, během dne postupně čerstvý západní vítr 6 až 11 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s, na severních horách až 30 m/s. Večer bude vítr dále zesilovat. Ve středu bude znova zataženo až oblačno s deštěm. Během dne v severovýchodní polovině území přechod k proměnlivé oblačnosti a místy přeháňky, nad 800 m sněhové.

Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na severovýchodě kolem 8 °C. Silný severozápadní vítr 8 až 13 m/s, s nárazy kolem 20 m/s, na severních horách kolem 30 m/s. K večeru bude vítr slábnout.

Čtvrtek nebude jiný. Očekávejme až zataženo na většině území s občasným deštěm, na severovýchodě zpočátku polojasno. Od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C.

V pátek se začne počasí mírně udobřovat. Bude oblačno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Ojediněle slabý déšť nebo mrholení. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C.

Mohlo by vás zajímat

Další články