Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Babča (92) si myslela, že má nádor. Bylo to zkamenělé dítě a nosila ho v sobě 50 let!

Tak tohle byste v sobě fakt nechtěli.
Zdroj: reprofoto youtube.com
Ne, neděláme si legraci, tohle se skutečně stalo a přišlo se na to minulý týden v chilské nemocnici v San Antoniu úplnou náhodou. Rentgen u jedné pacientky odhalil, že v sobě 50 let nosí zvápenatělý plod.

Estela Melendez (92) si polovinu svého života myslela, že má v těle nezhoubný nádor. Ostatně právě to jí před padesáti lety řekli lékaři, místo toho, aby poznali, že je těhotná. Jenže těhotenství bylo mimoděložní a plod odumřel. Za několik dekád zvápenatěl, aby ho minulý týden objevili lékaři při rentgenu.

„Samozřejmě z lékařského hlediska to nevypadá moc věrohodně, ale vyšetření ukazují jasně,“ uvedl k případu zkamenělého dítěte, jak se laicky nazývá, ředitel nemocnice Marco Vargas.

Ani Estela před padesáti lety netušila, že byla těhotná, takže rentgenové snímky pro ni byly dvojnásobným šokem. Zvápenatělý plod ale bude pod srdcem nosit dál. Kvůli jejímu věku se lékaři nechtějí pouštět do operace, během níž by jí plod z těla vyjmuli.

Není to přitom první případ, kdy žena po letech zjistila, že celou dobu nosí plod dítěte. Zkamenělé dítě v sobě 44 let nosila Brazilka (84). Přišlo se na něho loni na jaře také při rentgenu, vyjmout si ho ale z těla nenechala a žije s ním dál.

Související články

Další články